Menu
A+ A A-

Maspex otwiera w zakładzie Tymbark w Olsztynku nowoczesny kompleks Wyróżniony

Maspex otwiera w zakładzie Tymbark w Olsztynku nowoczesny kompleks

W zakładzie w Olsztynku, w którym powstają m.in. soki Kubuś, sfinalizowano inwestycje o wartości 170 mln zł.

Nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne pozwolą firmie umocnić się na pozycji lidera producentów soków, nektarów i napojów w Polsce.

Przyczyni się to także do wzbogacenia lokalnego rynku pracy – w nowym kompleksie zatrudnienie znalazło aż 70 osób. Od 1996 roku Maspex zainwestował w rozwój produkcji, zaplecza surowcowego i logistyki w Olsztynku ponad 625 mln zł. Dzięki temu zakład rocznie skupuje 100 tys. ton owoców i warzyw od polskich dostawców, posiada w swoich magazynach łącznie 50 tys. miejsc paletowych i jest w stanie produkować 11-krotnie więcej, niż w 1996 roku.

W dniu 20 czerwca br. zakład Tymbark w Olsztynku należący do Grupy Maspex, otworzył nowoczesny kompleks produkcyjno-magazynowy wraz z całą infrastrukturą techniczną o łącznej powierzchni 22 tys. mkw. W nowej hali produkcyjnej zostały zainstalowane trzy nowoczesne linie produkcyjne m.in. do produkcji soków oraz wody. Całkowicie zautomatyzowane centrum logistyczne pomieści na 13 poziomach składowania 30 tys. palet. Wartość inwestycji wyniosła 170 mln zł.

Od 1996 roku, czyli od wejścia zakładu w Olsztynku w skład Grupy Maspex, firma zainwestowała łącznie ponad 625 mln zł w rozbudowę zaplecza produkcyjno-logistycznego i surowcowego. Dzięki temu zakład w Olsztynku może obecnie produkować 11-krotnie więcej, a w swoich magazynach posiada łącznie 50 tys. miejsc paletowych.

Rocznie Tymbark w Olsztynku skupuje od polskich dostawców ponad 100 tys. ton owoców i warzyw (przede wszystkim marchew, jabłka, pomidory oraz truskawki), co stanowi aż 1/3 możliwości skupowych całej Grupy, która prowadzi skup również w zakładach w Tymbarku i Łowiczu. Od 1996 roku możliwości zakładu w Olsztynku w zakresie przetwórstwa powiększyły się 5–krotnie.

Produkowana w zakładzie marka Kubuś jest liderem w kategorii soków przecierowych w Polsce z udziałem 74% (źródło: Maspex za Nielsen, MAT kwiecień 2018, Total Poland, bez PL, wartościowo), a także w Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Węgrzech, Litwie i Łotwie oraz w Czechach i na Słowacji. Łącznie trafia do 30 krajów na świecie. W jej portfolio znajduje się aż 60 pozycji towarowych – soków, napojów, wody oraz musów.


O inwestycji Grupy Maspex w Olsztynku mówią:

Krzysztof Pawiński, Współwłaściciel i Prezes Zarządu Grupy Maspex:

 

Inwestycje są wpisane w DNA naszej firmy od samego początku jej istnienia. Innowacyjne technologie i systemy, których używamy na każdym etapie produkcji, pozwalają na poszerzanie oferty produktowej i odpowiadanie na potrzeby naszych konsumentów. Nowoczesne rozwiązania logistyczne i duże centra dystrybucyjne, jak to w Olsztynku, pomagają w budowaniu naszej przewagi w handlu.  

 

Kazimierz Kujawa, Współwłaściciel Grupy Maspex:

Utworzona na terenie Olsztynka strefa ekonomiczna sprzyja inwestycjom, a co za tym idzie rozwojowi takich firm, jak nasza. Kompleks produkcyjno–magazynowy, który dziś otwieramy, pozwolił na stworzenie dodatkowych 70 miejsc pracy dla mieszkańców Olsztynka i okolic. Obecnie zatrudniamy ponad 700 pracowników. Współpracujemy również z lokalnymi, sprawdzonymi dostawcami owoców i warzyw. Współdziałamy także z olsztyńskimi uczelniami, które poprzez swoją wiedzę, pomagają nam w tworzeniu najwyższej jakości produktów.

Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

Jedną z trzech inteligentnych specjalizacji, o które opieramy rozwój regionu, jest żywność wysokiej jakości. Ta specjalizacja bazuje na tradycyjnej, silnej pozycji rolnictwa w regionie. Na jej wsparcie zabezpieczamy specjalną pulę środków w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Każdy podmiot, instytucja czy przedsiębiorstwo zaangażowane w rozwój tej branży, traktujemy jako bardzo ważnego partnera. I tak też jest w przypadku firmy Tymbark. Ważne jest to, że spółka inwestuje w nowe technologie oraz współpracuje z lokalnymi dostawcami. Dzięki temu przyczynia się do rozwoju i promocji naszego regionu nie tylko w całej Polsce, ale również za granicą.

 

Informacja dodatkowe

Grupa Maspex to polska firma, która rocznie w swoich zakładach produkuje 1,7 mld litrów soków, nektarów i napojów, 145 tys. ton makaronów oraz produktów instant oraz 135 tys. dżemów i przetworów. W portfolio firmy są takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. To zdecydowani liderzy w swoich kategoriach. Produkty z tymi logotypami cieszą się ogromnym zaufaniem konsumentów nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy Środkowo–Wschodniej.  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły w 2017 roku ok. 4,4 mld zł. Z czego 1/3 stanowi sprzedaż zagraniczna. Produkty Maspeksu trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas