Menu
A+ A A-

Furgalski: Nie ma dobrej atmosfery do rozmów Wyróżniony

Furgalski: Nie ma dobrej atmosfery do rozmów fot. viatoll.pl

W listopadzie Generalny Inspektorat Transportu Drogowego przejmie system poboru opłat. Wiceprezes TOR – Adrian Furgalski ma nadzieję, że wprowadzi to duże zmiany.

Rząd przygląda się koncesjom, jak liczone są podatki i nie ma dobrej atmosfery do rozmów. Kapsch, obecny operator, deklarował, że w systemie powszechnym urządzenie pokładowe, które służy do naliczania opłat, kosztowałoby ok. 10 zł, czyli stać byłoby każdego. Oczywiście system bez bramek może być wygodniejszy, ale jeżeli w Polsce chcemy mieć system powszechny, to oparcie go na takich urządzeniach pokładowych jest najlepszym rozwiązaniem, na jakie zgodzą się prywatni koncesjonariusze i banki, które finansują ich operacje. - stwierdził Furgalski.

GITD nie ma kompetencji technologicznych, by samodzielnie coś wymyślić. Analiza obecnej sytuacji oraz plan na przyszłość powinien być zlecony już teraz podmiotom eksperckim. Wiadomo, że kierowcy są zadowoleni z tego, że nie muszą płacić za autostrady, ale ten stan nie może trwać – tak nie da się utrzymać autostrad. Jestem na razie sceptyczny czy coś się zmieni, ale mam nadzieję. - dodał wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Furgalski zapowiedział także, że należy pomyśleć o rozwiązaniach, które zachęciłyby osoby podróżujące samochodami na zmianę środków lokomocji. Wspomniał między innymi o pomyśle wprowadzenia biletów grupowych na podróż pociągami. Spodziewa się także, że na lato zniesione zostaną szlabany na autostradach, co przyniesie duże straty dla państwa.

Ostatnio zmienianyczwartek, 21 czerwiec 2018 11:29
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas