Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/biznesciti/domains/biznesciti.com/public_html/images/tureckie18.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/tureckie18

Tureckie biura podróży szukają polskich partnerów do współpracy

Tureckie biura podróży szukają polskich partnerów do współpracy

Po wieloletniej przerwie reaktywowano turecko-polskie warsztaty branży turystycznej.

W Warszawie odbyło się partnerskie spotkanie polskich i tureckich firm turystycznych. Po sześciu latach przerwy ponownie zorganizowało je w stolicy Polski Stowarzyszenie Tureckich Biur Podróży TÜRSAB. W ubiegłym roku Turcja odnotowała znaczący wzrost odwiedzin turystów w stosunku do kryzysowego 2016 r. Dotyczy to również wzrostu przyjazdów do tego kraju naszych rodaków. Dla przedstawicieli tureckiej branży turystycznej był to sygnał, że należy poszukać nowych partnerów na rynku polskim w celu dalszej intensyfikacji współpracy.

 

Koniec kryzysu tureckiej turystyki

Do Warszawy przyjechali przedstawiciele Stowarzyszenia Tureckich Biur Podróży TÜRSA oraz firm turystycznych: Koral Tourism & Travel, Orient Travel Services, Fuego Travel, Idee Travel, VIP Turizm, Yüzyıl Turizm, Thy, Aquasun i Gençtur. Zaprezentował się też narodowy przewoźnik lotniczy - Turkish Airlines.

Turecko-polski workshop zainaugurował swoim wystąpieniem Tahsin Tunç Üğdül, ambasador Turcji w Polsce. Poinformował on zebranych, że turystyka turecka pokonała kryzys z 2016 r. kiedy to liczba turystów odwiedzających ten kraj spadła do 30,9 mln osób. W 2017 r. odnotowano dynamiczny wzrost podróżnych odwiedzających Turcję. Łącznie przybyło ich 37,96 milionów co stanowi wzrost o 22, 85 % w stosunku do roku poprzedniego. Do 300 tys. czyli o 44 % wzrosła też liczba Polaków odwiedzających Turcję w 2017 r.

 

Duży potencjał i znaczące inwestycje

Prezentacji potencjału turystycznego Turcji i poszczególnych regionów dokonała Gülberk Asyapar ze Stowarzyszenia Tureckich Biur Podróży TÜRSAB.

Turcja jest szóstą pod względem popularności destynacją na świecie. Przylatujący do tego kraju turyści mogą skorzystać z 58 lotnisk, w tym z 37 lotnisk międzynarodowych. Działający od ponad 80 lat narodowy  przewoźnik Turkish Airlines dysponuje 265 samolotami, które latają do 300 lotnisk. Pięć razy w tygodniu obsługują także połączenie z Istambułu do Warszawy.

W Turcji jest 1,5 mln certyfikowanych miejsc noclegowych. Ruch turystyczny organizuje 10 tys. biur podróży, a bezpośrednio turystów obsługuje 10 tys. licencjonowanych przewodników.  

 

17 tureckich miejsc i obiektów zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Z pewnością do wzrost ruchu turystycznego w tym roku i latach przyszłych przyczynią się dwa wydarzenia. Rok 2018 został ogłoszony w Turcji Rokiem Troi. Jest to związane z 20-leciem wpisania stanowisk archeologicznych w Troi na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. W czerwcu br. w sąsiedztwie ruin Troi otwarte zostanie muzeum tego starożytnego miasta.

Turcy nieustannie inwestują w rozwój infrastruktury turystycznej. Budowane są nowe hotele. Modernizowane są starsze obiekty hotelowe. W tym roku dobiegnie końca realizacja strategicznej inwestycji dla turystyki jaką jest budowa nowego lotniska w Stambule. Będzie to największy na świecie port lotniczy. Jego otwarcie przewidziano na październik tego roku.      

Organizatorzy turecko-polskiego workshopu zapowiedzieli, że kolejna tego typu impreza odbędzie się za pół roku.

{gallery}tureckie18{/gallery}

                                                                                                                             

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas