Menu
A+ A A-

Air Baltic ponownie lata z Gdańska do Rygi Wyróżniony

Air Baltic ponownie lata z Gdańska do Rygi fot. JEN

Łotewskie linie lotnicze Air Baltic pod koniec marca zainaugurowały loty między Gdańskiem a Rygą.

Nowa trasa zapewnia komfortowe połączenie nie tylko ze stolicą Łotwy, ale również poprzez przesiadkę w Rydze dostęp do siatki połączeń Air Baltic obejmującej ponad 60 kierunków do krajów Wspólnoty Niepodległych Państw,  Bliskiego Wschodu, Skandynawii i wielu krajów Europy.

-Uważam, że istotą otwieranego połączenia lotniczego jest łączenie ludzi. Stwarzanie wzajemnych możliwości poznawania naszych kultur i obustronny rozwój Łotwy i Polski, Rygi i Gdańska. Jest to fantastyczna okazja do zbliżenia do siebie ludzi - powiedział podczas inauguracji Edgars Bondars, Ambasador Republiki Łotewskiej w RP.

Air Baltic operuje na trasie Gdańsk – Ryga trzy razy w tygodniu (wt., cz., sb), samolotami Bombardier Q400 NextGen. Lot do stolicy Łotwy trwa zaledwie 1 godzinę i 15 minut. Ceny biletów wraz ze wszystkimi opłatami rozpoczynają się od 35 Euro w jedną stronę. Pełen rozkład lotów, jak i cennik dostępny jest na stronie internetowej przewoźnika.

- Ryga jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się miastem oraz ośrodkiem biznesowym Krajów Bałtyckich. Cieszymy się niezmiernie, że uruchamiając połączenie do Rygi, zwiększamy również dostępność pozostałych kierunków dostępnych w naszej siatce połączeń, zarówno w Krajach Bałtyckich, jak i pozostałej części Europy, a także Bliskiego Wschodu – mówi Martin Gauss, Dyrektor Generalny Air Baltic powiedział.

Linie lotnicze Air Baltic oferują w swojej siatce połączeń dostępnej z bazy w Rydze ponad 60 kierunków zarówno do sąsiedniego Tallina i Wilna, jak i  innych miast europejskich, Krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, Bliskiego Wschodu, czy Skandynawii.

Łotewski przewoźnik liczy głównie na pozyskanie na swoje loty z Gdańska pasażerów biznesowych oraz turystów.

- Wymiana handlowa pomiędzy Polską i Łotwą systematycznie rozwija się i jest zdominowana przez polskie podmioty gospodarcze. Na rynku łotewskim z powodzeniem działa czołówka polskich firm budowlanych, producentów chemii, farb, mebli i z innych branż. W Polsce obecnych jest niewiele firm łotewskich. Jednak podejmujemy starania, żeby to się zmieniło i wzrósł eksport do Polski łotewskich wyrobów, głównie zdrowej żywności. Pogłębieniu dwustronnej współpracy ma służyć planowane Forum Gospodarcze Polska – Łotwa – mówi Krzysztof Figel, Konsul Honorowy Republiki Łotewskiej w Gdańsku.

O rozwoju wzajemnej współpracy pomiędzy Polską, a Łotwą świadczy rozwój działającego od kilku lat połączenia lotniczego z Warszawy do Rygi.

- Zwiększyliśmy ilość lotów między Warszawą i Rygą. Do tej pory był jeden lot dziennie. Teraz od poniedziałku do piątku są dwa loty dziennie – mówi Piotr Gralak dyrektor sprzedaży Intair, GSA Air Baltic.   To już drugie podejście Air Baltic do utworzenia regularnego połączenia pomiędzy Gdańskiem i stolicą Łotwy. Pierwszą próbę łotewskie linie lotnicze podjęły w 2011 r. Niestety, zarówno samo miasto Ryga oraz loty do stolicy Łotwy nie były odpowiednio wypromowane na pomorskim rynku. Skutkiem tego była szybka likwidacja połączenia ze względu na małe zainteresowanie ze strony pasażerów. Miejmy nadzieję, że tym razem instytucje zajmujące się promocją Rygi oraz Łotwy podejmą stosowne działania, aby zachęcić mieszkańców Pomorza do podróży do stolicy nadbałtyckiej republiki. Sprzyjać temu może zbliżający się sezon na letnie  turystyczne wojaże.

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 16 kwiecień 2018 12:17
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas