Menu
A+ A A-

Kaczyński: PiS przygotuje ustawy obniżające zarobki posłów i senatorów o 20% Wyróżniony

Kaczyński: PiS przygotuje ustawy obniżające zarobki posłów i senatorów o 20% fot. commons.wikimedia.org

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) złoży dwa projekty ustaw m.in. dotyczący obniżenia o 20% pensji poselskich i senatorskich, a także zniesienia limitów dla władz samorządowych, zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

"Komitet Polityczny PiS ustalił na mój wniosek, że będzie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20% pensji poselskich. Po drugie, wprowadzenia nowych limitów obniżających dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także ich zastępców. Zniesione zostaną wszelkie dodatkowe poza pensją świadczenia, jeżeli chodzi o kierownictwa spółek Skarbu Państwa. Będzie to także dotyczyło spółek komunalnych. Będzie w tej chwili dużo skromniej niż dotychczas" - powiedział Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej.

Dodał, że projekt ustawy obniżający wynagrodzenia ma dotyczyć także senatorów. 

"Nie będziemy zwlekać z wniesieniem projektów, [nastąpi to] może już przed następnym posiedzeniem Sejmu. Myślę, że najdalej w ciągu 2 miesięcy proces ustawodawczy - bo jeszcze podpis prezydenta i po drodze Senat - uda się zakończyć" - dodał Kaczyński.

Wskazał, że ministrowie i sekretarze stanu mają przekazać otrzymane premię na cele społeczne w Caritasie do połowy maja. "Ministrowie mają oddać, ale wiceministrów to właściwie możemy tylko prosić o taką decyzję, bo są oni urzędnikami" - powiedział prezes PiS. 

Ostatnio zmienianyczwartek, 05 kwiecień 2018 15:10
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas