Menu
A+ A A-

Grupa LUX MED przejmuje Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A. Wyróżniony

Grupa LUX MED przejmuje Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A. fot. Pexels.com

29 marca podpisana została umowa, na mocy której LUX MED stał się właścicielem sieci placówek Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A., dotychczas spółki zależnej Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A. to wiodąca sieć przychodni na Pomorzu.

Placówki o łącznej powierzchni 1900 mkw. zlokalizowane są w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gdańskim. Firma zatrudnia blisko 300 pracowników, a do dyspozycji pacjentów jest około 50 gabinetów konsultacyjnych. Spółka koncentruje się na klientach abonamentowych oraz FFS. Obecna strategia nie wyklucza jednak poszerzenia działalności o kolejne obszary biznesowe.

Chcemy, by pacjenci mieli gwarancję dostępu do wysokiej jakości usług i ta transakcja to dowód konsekwencji z jaką realizujemy nasz cel. Nowe placówki umacniają pozycję Grupy LUX MED na terenie Trójmiasta. Zakup SPSM to jednocześnie ważny i nie ostatni krok w rozwoju naszej działalności w tym regionie – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 1 900 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 500 osób, około 6500 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas