Menu
A+ A A-

Rumuńska delegacja w zakładach Bell – celem wizyty śmigłowce AH-1Z i UH-1Y Wyróżniony

Rumuńska delegacja w zakładach Bell – celem wizyty śmigłowce AH-1Z i UH-1Y

5 marca delegacja z Rumunii wizytowała w zakładach produkcyjnych Bell w Amarillo, w Teksasie.

Rumunia jest pierwszym klientem Bella spoza USA, który w ramach programu Foreign Military Sales (FMS) oficjalnie złożył zapytanie o cenę oraz dostępność śmigłowców z rodziny H-1 – AH-1Z Viper oraz UH-1Y Venom.

Ponadto w ramach wizyty przedstawiciele rządu Rumunii uzyskali informacje o osiągach i możliwościach AH-1Z i UH-1Y.

180308 M XH327 421 Copy

Po zakończeniu wizyty w Amarillo, przedstawiciele Rumunii udali się do Camp Pendleton, aby wziąć udział w lotach testowych (O&I). Zaangażowanie w proces Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych jest pierwszym krokiem do ustanowienia ścisłych relacji przy współpracy z rządem Rumunii w obszarze pozyskania śmigłowców od strony amerykańskiej. Ponadto loty testowe są kluczowe dla prowadzonej przez rząd Rumunii ewaluacji i do podjęcia kolejnych decyzji.

Piloci z 39 Marine Aircraft Group towarzyszyli przedstawicielom wojska rumuńskiego podczas lotu UH-1Y. Pracownicy Bell, podobnie jak piloci z różnych eskadr wchodzących w skład MAG-39 wspierali przedstawicielstwo Rumunii podczas testów oraz lotu. Ponadto prowadzone były rozmowy dotyczące tego jak śmigłowce UH-1Y można optymalnie wpasować w istniejące już struktury w rumuńskim wojsku.

Rumuńskie siły zbrojne są w trakcie modernizowania swojego wyposażenia. W procesie tym bardzo istotną rolę odgrywa uzyskanie maksymalnej interoperacyjności z siłami USA, tak aby być jak najwartościowszym członkiem NATO.  

Ostatnio zmienianyczwartek, 22 marzec 2018 16:15
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas