Menu
A+ A A-

Nowe gwiazdki Michelin dla chorwackiej gastronomii Wyróżniony

Nowe gwiazdki Michelin dla chorwackiej gastronomii 360dubrovnik.com

Chorwackie restauracje Pelegrini (Szybenik) i 360º (Dubrownik) otrzymały po jednej gwiazdce MICHELIN.

Lista restauracji z rekomendacją Michelin (łyżka i widelec) poszerzyła się o 24 nowe obiekty. Te wyjątkowe rezultaty są efektem tajnych wizyt inspektorów Michelin w chorwackich restauracjach w 2017 roku.

- Nowe gwiazdki Michelina i nowe rekomendacje dla restauracji są potwierdzeniem, że nasza gastronomia spełnia bardzo wymagające kryteria międzynarodowe. Michelin jest synonimem gastronomicznej doskonałości, a oznaki Michelina dają wspaniały promocyjny potencjał, który poszczególne destynacje z pewnością będą umiały wykorzystać. Chorwacka Wspólnota Turystyczna w dalszym ciągu będzie prowadziła aktywności związane z pozycjonowaniem Chorwacji, jako atrakcyjnego kierunku turystycznego z bogatą ofertą gastronomiczną -powiedział dyrektor generalny Centrali Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristijan Staničić, gratulując właścicielom nagrodzonych restauracji.

Chorwacja ma w sumie 3 restauracje z gwiazdką MICHELIN oraz 55 restauracji z rekomendacją MICHELIN (łyżka i widelec). W tym roku zostały również po raz pierwszy przyznane 4 oznaczenia Bib Gourmand dla restauracji, które oferują wysokiej jakości menu po przystępnych cenach: Konoba Mate (Korčula), Dunav (Ilok), Vuglec Breg (Krapina)  i Konoba Fetivi (Split).

Włączenie nowych chorwackich restauracji do elitarnego grona MICHELIN jest nie tylko silną zachęta do dalszego rozwoju miejscowej oferty gastronomicznej, ale i wielką globalną promocją Chorwacji jako wysokiej jakości gourmet destynacji. Przypominamy, że pierwszą, chorwacką restauracją z gwiazdką MICHELIN została w 2017 roku restauracja Monte z Rovinja, która otrzymała gwiazdkę również na rok 2018.

Ostatnio zmienianyśroda, 14 marzec 2018 13:01
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas