Menu
A+ A A-

Grupa Lux Med powiększa sieć placówek

Grupa Lux Med powiększa sieć placówek fot. pexels.com

Grupa Lux Med przejęła nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego, zlokalizowaną na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Stanisława Popowskiego w Olsztynie, powiększając tym samym sieć placówek diagnostycznych, podała spółka.

„Chcemy rozwijać nowoczesną infrastrukturę diagnostyczną, dlatego cieszymy się, że do naszej Grupy włączamy jedną z najlepszych pracowni rezonansu magnetycznego w województwie warmińsko-mazurskim" – powiedziała prezes Anna Rulkiewicz, cytowana  w komunikacie.

Placówka wyposażona jest w aparat firmy Siemens o sile pola magnetycznego 1,5 Tesli, który umożliwia wykonywanie szerokiego zakresu badań metodą rezonansu, w tym m.in. diagnostykę układu mięśniowo-szkieletowego i diagnostykę neurologiczną. W pracowni zatrudnieni są lekarze radiolodzy, pielęgniarki, personel techniczny oraz administracyjny. Pacjenci mogą w niej wykonywać badania zarówno w ramach NFZ, jak i komercyjnie.

Dla Grupy Lux Med  to kolejny zakup na przestrzeni ostatnich miesięcy - na początku stycznia Lux Med przejął warszawską sieć placówek stomatologicznych Prima-Dent.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się 1 900 000 pacjentów, do których dyspozycji jest 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych ambulatoryjnych centrów medycznych, 7 szpitali, 31 placówek diagnostycznych, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i około 1600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 000 osób, w tym około 6300 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego.

Ostatnio zmienianywtorek, 06 luty 2018 14:42
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas