Menu
A+ A A-

Wizz Air połączy Gdańsk z Wiedniem Wyróżniony

Wizz Air połączy Gdańsk z Wiedniem Wizz Air

Nowe połączenie zostanie uruchomione już 27 kwietnia.

 

Wizz Air zapowiedziała otwarcie nowej trasy z Gdańska do Wiednia. Niskokosztowe połączenie WIZZ zostanie uruchomione 27 kwietnia, a loty będą odbywać się 4 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. To doskonała okazja dla podróżujących z Polski, aby odkryć jedno z największych centrów kulturalnych Europy. Ceny biletów zaczynają się już od 89 PLN.

Nowe połączenia z Gdańska

Odpowiadając na oczekiwania klientów i dążąc do zwiększania możliwości podróżowania w przystępnych cenach, WIZZ rozszerza siatkę połączeń z Polski oferując w 2018 roku w sumie 166 tras do 30 krajów z 8 polskich lotnisk oraz stymulując tym samym rozwój turystyki i umacnianie relacji biznesowych między krajami.

- W WIZZ stale szukamy możliwości rozwoju naszej siatki połączeń z Gdańska, aby móc oferować coraz większej ilości klientów podróże lotnicze w naprawdę przystępnych cenach w połączeniu z doskonałym serwisem na pokładzie. Właśnie ogłaszamy długo oczekiwaną trasę z Gdańska do Wiednia, która zostanie uruchomiona w kwietniu 2018 roku i będzie świetnym wyborem na wakacje. Ponadto, jesienią ogłosiliśmy niskokosztową trasę, która jesienią 2018 połączy Gdańsk i Lwów. Nasza zaangażowana załoga z niecierpliwością oczekuje na naszych nowych i dotychczasowych pasażerów na każdej z 34 tras z Gdańska – powiedziała  Sorina Ratz, manager komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

 

Uroki Wiednia

Stolica Austrii to idealny kierunek dla tych, którzy podziwiają architekturę barokową i cesarskie pałace. Bogactwo wrażeń gwarantuje szansę poznania wiedeńskich arcydzieł muzycznych i artystycznych, tętniące życiem kolorowe sceny oraz kawiarnie.

Wiedeń jest stolicą i największym miastem Austrii. Położonej jest nad Dunajem w północno-wschodniej części kraju. Ze względu na bogactwo atrakcji, należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Historyczne centrum miasta, pełne zabytków ze wszystkich epok historycznych z przewagą XIX-wiecznego historyzmu i secesji przełomu XIX i XX w., zostało w 2001 wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wiedeń jest znaczącym ośrodkiem kultury europejskiej. Oprócz licznych muzeów, teatrów i galerii sztuki, znajduje się tu gmach opery z 1861 roku, i klasycystyczny budynek Filharmonii z 1842 roku.

Najważniejszym i najatrakcyjniejszym obiektem zabytkowym w Wiedniu jest Hofburg - dawna siedziba rodu Habsburgów, mająca już około 700 lat.

Większość pozostałych zabytków mieści się na tradycyjnym Starym Mieście, które jest uznawane za najpiękniejsze w Europie. Poza wspomnianym już barokowym Hofburgiem znajduje się tu średniowieczna katedra św Stefana oraz wiele XIX-wiecznych domów, w tym gmach Opery Narodowej i Muzeum Sztuki. Na Starówce znajduje się też słynna kolumna Świętej Trójcy na pamiątkę epidemii dżumy oraz kompleks kulturalny MuseumsQuartier. Na szczególną uwagę zasługuje katedra ze 137- metrową wieżą, która stanowi zarówno punkt orientacyjny miasta, jak i platformę widokową na panoramę Wiednia.

Wiedeń słynie ze swoich pałaców m.in. kompleksu Schönbrunn, który uznawany za jeden z najbardziej wartościowych pod względem architektonicznym obiektów mieszkalnych. Przy pałacu funkcjonuje również ogród zoologiczny i palmiarnia. Na pobliskim wzgórzu znajduje się pawilon widokowy, z którego można podziwiać panoramę Wiednia. Drugi znaczący obiekt, to Belweder składający się z dwóch budynków - Górnego Belwederu i Dolnego Belwederu - przedzielonych francuskim ogrodem. Była to letnia rezydencja początkowo księcia Eugeniusza Sabaudzkiego a potem cesarzowej Marii Teresy. Dziś jest to miejsce dla kolekcji wspaniałych dzieł sztuki.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas