Menu
A+ A A-

Krzysztof Jurgiel i Grupa LUX MED z plusami tygodnia Wyróżniony

Krzysztof Jurgiel i Grupa LUX MED z plusami tygodnia

Gazeta Finansowa tradycyjnie wyróżniła osoby i instytucje "Plusami tygodnia". Tym razem otrzymali je Krzysztof Jurgiel i grupa LUX MED.

Krzysztof Jurgiel

Minister rolnictwa

To hipokryzja pisana wielkimi literami! W sejmie lada moment znajdzie się projekt nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt. Wśród zapisów nowelizacji znalazł się m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra. Ten punkt szczególnie cieszy różnej maści tzw. zielonych aktywistów. Ale za wprowadzeniem zakazu są także zwykli ludzie, którzy jednak niezwykli na co dzień odmawiać sobie potraw np. z mięsa. Dlaczego więc jedno zwierzę ma być lepsze od drugiego? Szczególnie, że w branży futrzarskiej jesteśmy światowym liderem, o czym wielokrotnie przypominał szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Co ciekawe, na rozwój wypadków w Polsce czekają też Rosjanie, którzy od lat starają się przebić na rynku hodowli futrzaków. Przypadek?

Grupa LUX MED

Ponad 1,8 milionów pacjentów, siedem szpitali i setki centrów medycznych, placówek i poradni. Te liczby budzą szacunek, ale świadczą też o dużej odpowiedzialności. Grupa LUX MED, która jest niekwestionowanym liderem prywatnych usług zdrowotnych w Polsce, ma świadomość swojej pozycji. Przykładem jest wprowadzenie modelu Primary Nursing, czyli skoordynowanej opieki nad pacjentem, w nowo otwartym szpitalu onkologicznym w Warszawie. Wszak lider, dla zachowania wysokiej formy, musi cały czas się rozwijać i zaskakiwać rynek innowacjami, co zostało dostrzeżone m.in. przez jury tegorocznej edycji nagrody Złoty Laur w kategorii Zdrowie i Medycyna!

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas