Menu
A+ A A-

Wznoszący lot Modlina Wyróżniony

Wznoszący lot Modlina Wikipedia

Lotnisko w Modlinie jest jednym z najszybciej rozwijających się portów w Europie. W ciągu ostatnich pięciu lat obsłużyło ponad 10 mln pasażerów.

Lotnisko jest gotowe na inwestycje, które pozwolą powiększyć terminal i przepustowość portu, aby móc odprawiać jeszcze więcej pasażerów.

Wzrost liczby pasażerów na polskich lotniskach jest obecnie większy niż przewidywały najbardziej optymistyczne prognozy, a to wymaga ciągłego zwiększania nakładów na rozwój portów – przekonują eksperci. Lotnisko w Modlinie planuje m.in. rozbudować terminal. Wszystko po to, aby port stał się skutecznym wsparciem dla notującego z każdym rokiem duży wzrost odprawianych podróżnych, warszawskiego lotniska Chopina.

W związku z planowanym zakazem nocnych lotów nad warszawskim Okęciem wielu przewoźników zapewne przeniesie się na lotnisko w Modlinie. Co istotne, na początku sierpnia br., w ramach Railway Business Forum, Koleje Mazowieckie przedstawiły ważne dla rozwoju portu budowę odcinków linii kolejowej od stacji Modlin do MPL Warszawa/Modlin, a także linii kolejowej łączącej MPL Warszawa/Modlin z Płockiem, które ułatwią pasażerom dotarcie na lotnisko.

Do dziś w porcie, w Modlinie, odprawiono ponad 10 mln pasażerów. W całym 2017 r. klienci portu będą mieli do wyboru ponad 50 kierunków. Jak zapowiadają władze portu, ta liczba będzie rosnąć.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas