Logo
Wydrukuj tę stronę

Szybsze i łatwiejsze wizy do Uzbekistanu

Szybsze i łatwiejsze wizy do Uzbekistanu Wikipedia

Przyznawanie wizy do Uzbekistanu w dwa dni i nie wymaganie dodatkowych dokumentów to zmiany, w przepisach, które będą obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku.

Władze Uzbekistanu zamierzają wprowadzić udogodnienia w wydawaniu wiz dla Polaków. Prezydent Uzbekistanu Shavkat Mirziyoyev wydał już rozporządzenie „W sprawie uproszczenia procedur wizowych dla turystów z Rzeczypospolitej Polskiej”, które zostało przyjęte przez rząd Uzbekistanu. Nowe przepisy w tej sprawie będą obowiązywać od 1 stycznia 2018.

 Wprowadzane przepisy przewidują, że czas wydawania wizy dla Polaków na pobyt do 30 dni zostanie skrócony do dwóch dni roboczych, nie licząc dnia przyjęcia dokumentów.

 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Uzbekistanu i jego urzędy konsularne nie będą już wymagały od osób ubiegających się o wizy przedłożenia voucherów lub zaproszeń od biur podróży Uzbekistanu. Do tej pory od osób ubiegających się o wizę wymagane było zaproszenie od obywateli Uzbekistanu lub od firmy bądź agencji turystycznej, znajdującej się na terenie Uzbekistanu.

Docelowo Uzbekistan zapowiedział zniesienie wiz dla Polaków najdalej do 2021 roku.

Władze Uzbekistanu mają nadzieję, że wprowadzane ułatwienia wizowe doprowadzą do ożywienia kontaktów handlowych oraz wymiany turystycznej.

W tym roku wizy dla Polaków zniósł sąsiadujący z Uzbekistanem Kazachstan.

Zniesienie wiz do Uzbekistanu umożliwiałoby odwiedzenie Kazachstanu i Uzbekistanu, podczas jednego wyjazdu co nie jest bez znaczenia ze względu na czas i koszt podróży do tak odległych krajów. Jest to też istotne ze względu na potrzebę rozwijania kontaktów handlowych i poszerzania wymiany turystycznej.

Ostatnio zmienianyczwartek, 28 wrzesień 2017 15:31

Artykuły powiązane

Realizacja i wykonanie Fanaberie.eu