Menu
A+ A A-

Przyłącz się do rowerowego ekowyzwania Wyróżniony

Przyłącz się do rowerowego ekowyzwania Biedronka

W ramach akcji „Cycling Recycling BAŁTYK 2017” przez Świnoujście przejedzie ekopeleton. Każdy może dołączyć do tej ekologicznej wyprawy w dowolnym jej momencie i przejechać dowolny dystans. Organizatorem i liderem wakacyjnej wyprawy rowerowej wzdłuż wybrzeża jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który w niecodzienny sposób chce zachęcać turystów do troski o czystość plaż i morza. Wyprawa będzie również połączona z akcją zbiórki elektroodpadów.

 

Ekopeleton

Od 31 lipca do 12 sierpnia wolontariusze na rowerach odwiedzą wybrane nadmorskie miejscowości, prowadząc akcję edukacyjną w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym oraz bateriami. 1 sierpnia zawitają do Świnoujścia.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach mogą przyłączyć się do grupy na dowolnym odcinku i pokonać wybrany fragment trasy.

Do udziału w akcji zachęca Sylwia Krzyżycka, Dyrektor Działu Ochrony Środowiska w Jeronimo Martins Polska S.A.: - Jednym z filarów naszej polityki zrównoważonego rozwoju jest poszanowanie środowiska naturalnego, dlatego tak chętnie się w tę akcję zaangażowaliśmy. Stanowi ona połączenie przyjemnego z pożytecznym, a do tego każdy turysta, czy nasz klient może nie tylko usłyszeć ważne informacje z punktu widzenia środowiska, ale także wziąć udział w wyprawie rowerowej.

 

Edukacja ekologiczna

W czasie wyprawy przed wskazanymi sklepami Biedronka w godz. 10:00-15:00 odbędą się zbiórki zużytych baterii i elektroodpadów, a także zostaną uruchomione punkty edukacji ekologicznej. Wykwalifikowani ochotnicy będą udzielać w nich informacji na temat recyklingu oraz przyjmować przyniesione elektrośmieci.

Na chętnych do wzięcia udziału w akcji „Cycling Recycling BAŁTYK 2017” czekają również gadżety, takie jak: koszulki, torby i magnesy z nadrukami o tematyce ekologicznej i edukacyjnej, a także poradniki na temat prawidłowego postępowania z zużytym sprzętem oraz książeczki edukacyjne dla dzieci.

Ostatnio zmienianywtorek, 01 sierpień 2017 11:15
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas