Logo
Wydrukuj tę stronę

LOT lata już do Nework w USA Wyróżniony

LOT lata już do Nework w USA

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie połączenie z Warszawy do Newark w USA. Połączenie będzie obsługiwane najpierw cztery, a następnie pięć razy w tygodniu.

 

Newark będzie dla LOT czwartym lotniskiem w USA.

Połączenia z Warszawy będą realizowane w: poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Od sierpnia zostanie dodany także rejs we wtorki.

- Newark to jedno z najważniejszych lotnisk dla Polonii mieszkającej na wschodnim wybrzeżu USA. Cieszę się, że po latach przerwy, możemy ponownie uruchomić to połączenie i zapewnić naszym Rodakom najbardziej komfortowe przeloty do Polski – mówi Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

LOT zakłada, że dzięki dogodnemu rozkładowi pasażerowie podróżujący LOT-em zyskają dostęp do szerokiej siatki dalszych połączeń w Stanach Zjednoczonych.

- Newark to jeden z głównych amerykańskich węzłów przesiadkowych. Dzięki współpracy w ramach Star Alliance możemy zaoferować pasażerom podróżującym z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej wyjątkową ofertę na przeloty do niemal dowolnego miejsca na mapie USA. Newark był do tej pory brakującym ogniwem w naszej siatce połączeń. Dzięki powrotowi na to lotnisko stajemy się atrakcyjnym przewoźnikiem dla wielu pasażerów, którzy do tej pory jeszcze nie korzystali z naszych usług – dodaje Rafał Milczarski.

Połączenie początkowo będzie realizowane wynajętym samolotem Boeing 767-300 z dwiema klasami podróży: klasą biznes i ekonomiczną. Od sierpnia rejsy realizowane będą samolotem Boeing 787 Dreamliner w pełnej konfiguracji trzech klas: LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy.

Oprócz realizowania rejsów do Newark, LOT będzie nadal latał także na lotnisko Johna Kennedy’ego w Nowym Jorku. Dzięki rejsom do Newark i na JFK pasażerowie podróżujący LOT-em do Nowego Jorku mają do dyspozycji dwa połączenia dziennie niemal każdego dnia.

Newark to już drugie połączenie LOT-u do USA otwarte w tym roku. Na początku kwietnia uruchomione zostało połączenie do Los Angeles w Kalifornii. Lot na tej trasie trwa ok. 12 godzin.

Newark jest 4. połączeniem do USA w siatce LOT-u (po Los Angeles, Chicago i JFK w Nowym Jorku). W Ameryce Północnej LOT realizuje również przeloty do Toronto w Kanadzie.

JEN

 

 

Artykuły powiązane

Realizacja i wykonanie Fanaberie.eu