Menu
A+ A A-

Astana przygotowana do EXPO 2017 Wyróżniony

Astana przygotowana do EXPO 2017

W warszawskim hotelu Lord odbyło się road show promujące Wystawę Światową Expo 2017, która odbędzie się w tym roku w Astanie, stolicy Kazachstanu.

Odbyło się ono w ramach serii tego spotkań odbywających się w stolicach europejskich państw. Jego organizatorem była Ambasada Kazachstanu w Polsce. Na spotkanie w Warszawie przybyła delegacja złożona z przedstawicieli spółki Astana Expo 2017 (oficjalnego organizatora tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Expo 2017) oraz menedżerów kazachskich firm które są odpowiedzialne za organizację pobytów polskich grup biznesowych. Delegacja z Kazachstanu spotkała się z przedstawicielami Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, organizującej ekspozycję i promocję polskiego biznesu na Expo, stowarzyszeń i firm zaangażowanych w przygotowania do Expo (m.in. PLL LOT) oraz z przedstawicielami polskich touroperatorów realizujących wyjazdy grup biznesowych.

Ostatnia faza przygotowań

Podczas spotkania w Warszawie polscy partnerzy mieli okazję zapoznania się z kilkoma prezentacjami ukazującymi zakres i główne idee tegorocznej wystawy oraz stan przygotowań organizacyjnych do jej przeprowadzenia. Kazachowie poinformowali, że w celu ułatwienia przyjazdu zagranicznych gości zniesiono obowiązek wizowy dla obywateli 43 państw, w tym Polski na pobyt w Kazachstanie do 30 dni.

Swoje ekspozycje podczas Expo prezentować będzie 118 państw i organizacji międzynarodowych.

Goście z Kazachstanu poinformowali, że pawilony wystawowe są już przygotowane do zabudowy przez poszczególne państwa prezentujące swoje osiągnięcia podczas Wystawy Światowej.

Tereny ekspozycyjne zajmują 25 hektarów, a cały obszar Expo łącznie z miasteczkiem, gdzie zakwaterowani będą wystawcy i goście obejmuje 174 hektary. Organizatorzy spodziewają się, że w trakcie 93 dni trwania Expo tereny wystawowe odwiedzi ok. 5 mln gości. Głównie będą to mieszkańcy Kazachstanu, Chin, Rosji, krajów Azji Centralnej oraz Unii Europejskiej. Z myślą o gościach przybywających do Astany rozbudowano i zmodernizowano infrastrukturę hotelową i komunikacyjną. Dla zapewnieniu możliwości prezentacji dorobku kulturalnego poszczególnych krajów uczestniczących w Expo i zapewnieniu rozrywki przybyłym gościom zaplanowano ponad 3 tys. imprez kulturalnych.

Energia przyszłości tematem Expo

Wystawa Światowa Astana Expo 2017 odbędzie się w stolicy Kazachstanu w dniach od 10 czerwca do 10 września. Tematem przewodnim wystawy jest „Energia przyszłości”. Gospodarze wystawy, słusznie uważają, że współczesna cywilizacja nie może istnieć bez energii. Jest ona niezbędna dla wszystkich sfer ludzkiej aktywności, a dostęp do niej wpływa na dynamiczny rozwój społeczny. Energia jest jednym z podstawowych czynników rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego, a jej stabilna produkcja i prawidłowe wykorzystanie buduje zrównoważoną gospodarkę. Energia ma kluczowe znaczenie dla każdej branży gospodarki, a odkrywanie nowych źródeł energii daje szanse na rozwój społeczeństw i krajów. Przesłanie to ma fundamentalny i spektakularny wymiar właśnie w takim kraju jak Kazachstan, w którym znaczna część dochodu narodowego pochodzi z wydobycia nośników energii co przyczynia się do dynamicznego rozwoju wszystkich dziedzin życia kraju. W trakcie tegorocznej wystawy Astana Expo 2017 prezentowane będą osiągnięcia z zakresu badań naukowych, zaawansowanych technologii, zarządzania, innowacyjnych modeli biznesowych oraz zmian postaw społecznych.

JEN

Ostatnio zmienianypiątek, 21 kwiecień 2017 12:41
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas