Menu
A+ A A-

Samorządy mogą taniej nadawać korespondencję Wyróżniony

Samorządy mogą taniej nadawać korespondencję fot. freeimages.com

Jak informuje Portal Samorządowy, koszty obsługi korespondencji stanowią poważną pozycję w budżetach samorządów. Eksperci wyjaśniają, że dzięki nowoczesnym technologiom koszty tego procesu można obniżyć nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych w skali roku.

Ze względu na przepisy administracja publiczna nada dużo tradycyjnej papierowej korespondencji. Wiąże się to z kosztami i dużym nakładem pracy.

Tymczasem jak twierdzi Przemysław Litwiniuk, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, samorządy powinny szukać oszczędności-właśnie dlatego wiele z nich zleciło dostarczanie części korespondencji własnym gońcom.

Rozwiązaniem może być zlecenie produkcji i wysyłki korespondencji profesjonalnym firmom, tzw. lettershopom. Z ich usług już korzystają duzi nadawcy korespondencji masowej jak np. ubezpieczyciele, banki czy operatorzy telekomunikacyjni.

Według cytowanego w artykule Piotra Roguta z Emerson Direct Communication profesjonalny nadawca jest w stanie przygotować materiały szybciej i taniej, bo wykorzystuje do tego nowoczesny park maszynowy, m.in. wydajne wysokonakładowe drukarki. Dzięki temu proces przygotowania np. 10 tys. wezwań do zapłaty podatku, trwa dosłownie godziny. Według szacunków Piotra Roguta niewielki nadawca, który nadaje zaledwie tysiąc listów miesięcznie, rocznie może zaoszczędzić blisko 17 tys. zł dzięki zleceniu produkcji korespondencji do lettershopu.

Więcej na ten temat:

http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/samorzady-moga-obnizyc-koszty-obslugi-korespondencji,77082.html

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas