Menu
A+ A A-

Czy zakup akcji musi być skomplikowany? Wyróżniony

Światowe giełdy stoją przed nami otworem i jest to niesamowita perspektywa dla inwestorów Światowe giełdy stoją przed nami otworem i jest to niesamowita perspektywa dla inwestorów Photo by Markus Spiske on Unsplash

Inwestycje na giełdach światowych to jeden z najlepszych pomysłów na dywersyfikację swojego kapitału i zapewnienie warunków do osiągania wyników inwestycyjnych przewyższających poziom inflacji.

To jednak, co z pewnością nas interesuje to sposób, w jaki możemy rozpocząć przygodę z inwestowaniem. Podpowiadamy, jak zakupić akcje w łatwy i przyjemny sposób.

Nabywanie akcji za pośrednictwem platformy inwestycyjnej 

W przeszłości rozpoczęcie inwestycji na giełdzie wiązało się z szeregiem formalności, które uprawniały nas do ulokowania pieniędzy w perspektywiczną spółkę notowaną na giełdzie. Od tego czasu wiele się zmieniło, a postępująca globalizacja świata inwestycji odkryła przed nami nowy potencjał do inwestycji nie tylko w rodzime, polskie spółki, ale też akcje firm notowanych na największych na świecie giełdach. 

To wszystko za sprawą usług brokerskich i platformy inwestycyjnej, która daje nam możliwość inwestowania w tysiące instrumentów finansowych. A zatem jak kupić akcje na takiej platformie? To niezwykle proste. Wystarczy wybrać interesujący nas rynek, a następnie przeanalizować dostępne tam instrumenty. Oczywiście sam proces zakupu to niejako finalizacja całego procesu analizy fundamentalnej i technicznej, jednak my skupiamy się na czynności nabycia spółek, a ta ogranicza się tak naprawdę do dwóch, maksymalnie trzech kliknięć. Nie inaczej jest w przypadku sprzedaży akcji, która postępuje równie szybko. 

W co jeszcze możemy inwestować za pomocą platformy?

Światowe giełdy stoją przed nami otworem i jest to niesamowita perspektywa dla inwestorów, którzy dotychczas ze względów logistycznych zmuszeni byli do inwestycji jedynie na Giełdzie Papierów Wartościowych. Za pomocą platformy inwestycyjnej mamy dostęp do akcji z całego świata - bez wychodzenia z domu i z poziomu własnego salonu. Akcje to jednak tylko jeden kawałek tego tortu.

Nowocześni brokerzy oferują nam cały szereg innych instrumentów finansowych, które dostosowane są do potrzeb każdego inwestora. Dywersyfikacja portfela? Ochrona oszczędności? Agresywne pomnażanie kapitału? To wszystko jest możliwe do osiągnięcia za pomocą walut, surowców, opcji, funduszy notowanych na giełdzie czy indeksów giełdowych. Z jednej strony tak szeroki wybór to dla nas wielka szansa, z drugiej ograniczenie, szczególnie gdy nie wiemy, w co zainwestować. Dlatego każda decyzja inwestycyjna powinna być zawsze świetnie przemyślana i przeanalizowana pod każdym kątem. 

Jak założyć konto u brokera?

Czy założenie konta u brokera to skomplikowany proces? Na szczęście na przestrzeni lat i w tym obszarze dokonano wielu usprawnień i w praktyce teraz początkujący inwestor nie musi ruszać się z domu. Na początku niezbędne jest wypełnienie formularza, zawierającego wszystkie istotne dane osobowe. Ze względu na obowiązujące prawo broker ma obowiązek zweryfikować wiedzę z zakresu inwestycji, co pozwoli zaproponować instrumenty dopasowane do dotychczasowego doświadczenia lub zarekomendować inną formę lokowania oszczędności.

Na samym końcu konieczne okaże się potwierdzenie tożsamości, wykorzystując jeden z istotnych, obowiązujących dokumentów. To z kolei zabezpiecza nasze konto przed potencjalnymi nadużyciami. Gdy cały proces zostanie zakończony, możemy oficjalnie rozpocząć inwestycję w akcje. 

Ostatnio zmienianyczwartek, 15 grudzień 2022 18:27
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas