Menu
A+ A A-

Kolejny odcinek autostrady będzie dokończony

Kolejny odcinek autostrady będzie dokończony www.sxc.hu

„Krzyż-Węzeł Dębica Pustynia” to drugi odcinek A4 budowany przez konsorcjum Heilit+ Woerner i Budimex, który zostanie oddany do użytku do końca jesieni 2014 r.

Podpisana z krakowskim oddziałem GDDKiA umowa dotyczy dokończenia realizacji prawie 35-km fragmentu autostrady „Krzyż-Węzeł Dębica Pustynia” . Konsorcjum dokończy budowę po poprzednim wykonawcy za kwotę 981 mln zł brutto. Wykonawca, na realizację inwestycji będzie miał 18 miesięcy od daty podpisania umowy. Prace potrwają dwa sezony budowlane i powinny zostać zrealizowane do końca jesieni 2014 r. Harmonogram w pierwszej kolejności uwzględnia naprawę oraz dokończenie robót rozpoczętych przez poprzedniego wykonawcę.

Zgodnie z warunkami kontraktu, konsorcjum Heilit+Woerner Sp. z o.o. (z Grupy Strabag) wraz z partnerami w ciągu pierwszych sześciu miesięcy zobowiązane jest do ukończenia budowy węzła Dębica Pustynia, a w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy także do zrealizowania inwestycji na poziomie 40 proc. wartości finansowej kontraktu. Konsorcjum będzie kontynuowało budowę odcinka autostrady A4 o długości 34,753 km, w tym: budowę dwóch węzłów autostradowych „Dębica Żyraków” oraz „Dębica Pustynia”, dróg dojazdowych zapewniających obsługę przyległego terenu oraz przebudowę dróg gminnych. W obrębie obiektów inżynierskich powstanie 13 wiaduktów drogowych i 9 autostradowych, 5 mostów, 1350 m estakada oraz trzy przejścia dla ludzi oraz zwierząt. Standardowo przeprowadzone zostaną także prace melioracyjne, przebudowy sieci gazowych i wodociągowych oraz linii energetycznych.

Budowa autostrady „Węzeł Krzyż-Węzeł Dębica Pustynia” to drugi odcinek A4 budowany przez konsorcjum, któremu przewodzi firma Heilit+Woerner. W listopadzie 2012 r. do ruchu dopuszczony został 21 km odcinek autostrady między Brzeskiem a Wierzchosławicami, realizowany przez spółki Heilit+Woerner oraz Strabag wraz z IMB Podbeskidzkie. Wartość tego kontraktu to 641,8 mln zł brutto.

Strabag SE jest jednym z wiodących europejskich koncernów budowlanych. W 2012 r. przy zatrudnieniu 74 tys. osób osiągnął obroty w wysokości 14 mld euro. Firma jest obecna w Polsce od 1985 r. i zatrudnia obecnie ok. 5 tys. pracowników, a jej roczne obroty w 2011 r. wyniosły ponad 7 mld zł (ok. 1,7 mld euro).

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas