Menu
A+ A A-

Konferencja „Rasy rodzime, ekologia, współpraca” Wyróżniony

Parku Narodowego Murchison Falls  Konferencja „Rasy rodzime, ekologia, współpraca” to przykład wydarzenia, które pokazuje jak nauka podaje rękę praktyce, jest to możliwe dzięki programowi badań naukowych „Biostrateg” Parku Narodowego Murchison Falls Konferencja „Rasy rodzime, ekologia, współpraca” to przykład wydarzenia, które pokazuje jak nauka podaje rękę praktyce, jest to możliwe dzięki programowi badań naukowych „Biostrateg” mat.pras

Konferencja „Rasy rodzime, ekologia, współpraca” to przykład wydarzenia, które pokazuje jak nauka podaje rękę praktyce, a praktyka czerpie z naukowych dokonań. Okazuje się, że jest to możliwe dzięki programowi badań naukowych „Biostrateg”.

Konferencja „Rasy rodzime, ekologia, współpraca” miała miejsce w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W jej trakcie poruszono wiele wątków, dotyczących badania ras rodzimych i współpracy naukowców z Instytutu Zootechniki PIB z organizacjami korzystającymi ze wsparcia ze strony przedsięwzięcia „Biostrateg”, czyli programu badań naukowych i prac rozwojowych dotyczących m. in. środowiska naturalnego i rolnictwa.

Efekty współpracy przedstawił mgr inż. Paweł Krajmas – szef Zakładu Mięsnego „Jasiołka” w Dukli, słynącego z wyrobów wędliniarskich. W masarni wykorzystuje się surowiec pochodzący z ras rodzimych, jak też receptury sprzed 150 lat oraz najnowsze techniki pozwalające utrzymać najwyższą biojakość wyrobów. W czasie dyskusji pojawiły się pytania o proces certyfikacji ekologicznej, co wydaje się dość zaskakujące, gdyż tego rodzaju weryfikacja produkcji żywności datuje się od 1993 r.

Innego rodzaju wzorcem są działania Stowarzyszenia Sady Grójeckie, skupiającego sadowników oferujących towar klasy premium. Prezes organizacji Maciej Majewski zwrócił uwagę na fakt, że jabłka grójeckie to marka licząca 500 lat i dziś obejmująca 27 odmian, a owoce charakteryzują się większymi walorami od tych zbieranych w innych rejonach.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas