Menu
A+ A A-

Eksport przewyższa import

Eksport przewyższa import www.sxc.hu

Opublikowane dane o bilansie płatniczym Polski w lutym br. wskazują, że eksport towarów w tym miesiącu wyniósł blisko 12,1 mld euro, a import - 11,5 mld euro. W porównaniu z lutym 2012 r. eksport był więc wyższy o 3,2 proc., a import niższy o 8,8 proc - twierdzi NBP.

Dodatnie saldo obrotów towarowych wyniosło 602 mln euro, było więc o blisko 1,5 mld euro wyższe niż przed rokiem. Dodatnie – na kwotę około 0,3 mld euro – pozostawało również saldo handlu usługami, natomiast ujemne było saldo dochodów (1,4 mld euro). W lutym 2013 r. dodatnie było również saldo transferów z Unią Europejską. Wyniosło ono 276 mln euro. Polska wpłaciła do budżetu UE składkę członkowską w wysokości 815 mln euro, natomiast napływ środków z Unii w transferach bieżących wyniósł 267 mln euro (przede wszystkim w ramach Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej), a w transferach kapitałowych – 824 mln euro (w głównej mierze w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).

W lutym odnotowano przyrost zagranicznych inwestycji w Polsce (na kwotę 1,1 mld euro), w tym bezpośrednich na kwotę 613 mln zł. Polskie inwestycje za granicą zmniejszyły się w tym czasie o ponad 1 mld euro.

{jumi [*9]}

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas