Menu
A+ A A-

Mapa Wydatków Warszawy

Mapa Wydatków Warszawy Fot. Republikanie

Podczas konferencji prasowej posła Przemysława Wiplera została przedstawiona mapa wydatków Warszawy. Jest to pierwsze kompleksowe zestawienie tego typu.

Prezes stowarzyszenia „Republikanie” zwrócił uwagę na ogromne koszty obsługi długu. - Jeżeli nie zmniejszymy deficytu miasta to niedługo i tak trzeba będzie powołać komisarza – powiedział – ponad to w każdym roku miasto wydaje na obsługę długu publicznego 472 mln zł, czyli niemalże tyle ile wydaje się w tym samym czasie na przedszkola (552 mln zł rocznie).

Według Republikanów, jednym z największych kosztów ponoszonych przez Warszawę, są wydatki na transport publiczny – to prawie 1/3 ogólnego budżetu – co daje w przeliczeniu na mieszkańca kwotę 2 579 zł rocznie. Biorąc pod uwagę, że wpływy z biletów pokrywają jedynie 31% kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej, za 20-minutowy bilet każdy warszawiak płaci nie 3,40, a 10,97zł! Rok temu Fundacja Republikańska przedstawiła Mapę Wydatków Państwa – pierwszy przegląd wszystkich wydatków polskiego sektora publicznego. Dziś przedstawiono analogiczny projekt w odniesieniu do Warszawy pod rządami wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej, Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Artykuły powiązane

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas