Menu
A+ A A-

Miliardy ze środków unijnych

Miliardy ze środków unijnych www.sxc.hu Mainrc

Bank Gospodarstwa Krajowego wypłacił już 150 mld zł ze środków europejskich na realizację projektów unijnych, przy czym tylko w ciągu ostatniego roku wypłacono 50 mld zł.

BGK prowadzi od 2010 r. obsługę większości płatności unijnych ze środków europejskich przyznanych Polsce na lata 2007-2013, realizując tym samym przepisy ustawy o finansach publicznych z 27 sierpnia 2009 r. Jednocześnie BGK dokonuje wypłat na rzecz beneficjentów w ramach krajowego współfinansowania z rachunków bankowych tych ministerstw, które powierzyły bankowi jego obsługę. Do celów obsługi systemu przepływu środków europejskich i krajowego współfinansowania w BGK został stworzony i uruchomiony portal komunikacyjny BGK-ZLECENIA, umożliwiający wprowadzanie zleceń płatności w formie elektronicznej, a także bieżące informowanie instytucji o statusie zlecenia.

Z portalu korzysta ponad 400 instytucji upoważnionych do składania zleceń płatności ze środków europejskich oraz krajowego współfinansowania. Dotychczas zarejestrowanych zostało ponad 4,6 tys. użytkowników portalu.

Artykuły powiązane

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas