Menu
A+ A A-

Wakacje czasem kredytów Wyróżniony

Wakacje czasem kredytów fot. sxc.hu

W wakacje rośnie popularność kredytów gotówkowych. Polacy wciąż chętnie pożyczają, by wypocząć za granicą. Popularność wakacyjnych pożyczek wynika też z polityki kredytowej i marketingowej banków. Większość z nich w sezonie letnim wprowadza promocje i nowości do swojej oferty.

Trzeba przyznać, że kredyty na wakacje lub na uzupełnienie swojego budżetu po wakacjach są jednymi z najczęściej zaciąganych pożyczek – mówi Mikołaj Fidziński, ekspert porównywarki finansowej Comperia.pl.

Tłumaczy, że częściej konsumenci pożyczają tyko na remont, samochód i zakup sprzętu RTV/AGD. Wzrost zainteresowania ofertą kredytów gotówkowych w wakacje wynika też z polityki kredytowej i marketingowej większości banków.

Banki przed wakacjami albo ruszają z kampanią reklamową swoich kredytów hipotecznych, albo wprowadzają do oferty zupełną nowość. Tak było i jest nadal także w te wakacje – tłumaczy ekspert.

Jako przykład podaje instytucje finansowe, które w tym sezonie wystartowały z promocją swojej nowej oferty w telewizji i innych mediach, m.in. Eurobank czy SK Bank.

Aby przyciągnąć klientów, którzy chcą pożyczyć na wakacyjny wyjazd, banki starają się również „podrasować” swoją dotychczasową ofertę.

Niektóre banki grają na tym, co już mają w ofercie od dawna, od kilku miesięcy, ale obniżają oprocentowanie, udzielają pożyczek bez prowizji. Na przykład Millennium Bank trochę ulepszył swoją ofertę proponując kredyt, który można zacząć spłacać dopiero po wakacjach – mówi Fidziński. – Niektóre banki starają się nawet wchodzić w pewne komitywy z biurami podróży, które będą proponować pożyczkę danego banku swoim klientom.

Ekspert ostrzega jednak przed tym, aby nie ufać ślepo promocjom.

Uczuliłbym na to, że ten promowany promocyjny kredyt gotówkowy wcale nie musi być najlepszy – podkreśla.

Radzi więc, by klienci uważnie przyglądali się kosztom kredytów i porównywali oferty różnych produktów i różnych banków przed podjęciem ostatecznej decyzji o zaciągnięciu kredytu. Z danych porównywarki finansowej Comperia.pl wynika, że najtańsze obecnie pożyczki gotówkowe na rok w kwocie 5 tys. złotych to oferty BOŚ Banku, ING Banku Śląskiego oraz Banku Millennium.

Miesięczne raty takich pożyczek gotówkowych to kwota około 440 – 460 złotych – tłumaczy ekspert.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 29 lipiec 2013 10:47
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas