Menu
A+ A A-

Coraz chętniej sprawdzamy wiarygodność płatniczą

Coraz chętniej sprawdzamy wiarygodność płatniczą www.sxc.hu

Niepewna sytuacja gospodarcza sprzyja ostrożności w prowadzeniu biznesów. Świadczy o tym utrzymująca się duża liczba zapytań złożonych w II kwartale 2013 r. w bazie jednego z trzech biur informacji gospodarczej działających w Polsce.

Łącznie w I półroczu br. Rejestr Dłużników ERIF udostępnił ponad 1,8 mln raportów na temat rzetelności płatniczej klientów lub kontrahentów. Na koniec II kwartału 2013 r. liczba spraw znajdujących się w bazie danych Rejestru Dłużników ERIF w porównaniu do I kwartału 2013 r. pozostała niemal na niezmienionym poziomie i wyniosła 1,51 mln spraw. O 5 proc. wzrosła natomiast wartość spraw do poziomu 8,7 mld zł.

Jak pokazuje raport „Wielkość i struktura bazy danych Rejestru Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej” na dzień 1 lipca 2013 roku w Systemie ERIF figurowało 1,5 mln spraw. To niemal tyle samo, co pod koniec I kwartału 2013. Przyczyną utrzymującej się na zbliżonym poziomie liczby spraw, mimo dużej ich fluktuacji, jest aktualizacja danych w Rejestrze przez wierzycieli. Jednocześnie łączna wartość zadłużenia wpisanego do Rejestru Dłużników ERIF w porównaniu do pierwszego kwartału 2013 r. wzrosła o ponad 5 proc. - z 8,2 mld zł do 8,7 mld zł. Warto podkreślić, że średnia wartość zadłużenia znajdującego się w bazie danych Rejestru Dłużników ERIF BIG wzrosła o 6,7 proc. i wynosi 5,7 tys. zł.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas