Menu
A+ A A-

Rządowe papiery zachowują oprocentowanie

Rządowe papiery zachowują oprocentowanie www.sxc.hu

W lipcu Ministerstwo Finansów oferuje klientom indywidualnym cztery rodzaje obligacji detalicznych o łącznej wartości nominalnej 2,5 mld zł. Oprocentowanie papierów skarbowych utrzymane jest na poziomie z ostatnich dwóch miesięcy, podobnie jak wysokość marż w kolejnych okresach odsetkowych i mnożnika.

Obligacje Skarbowe nadal są jednym z najciekawszych i najbezpieczniejszych instrumentów finansowych na rynku. W lipcu, analogicznie do ubiegłego miesiąca, w ofercie dla inwestorów indywidualnych znajduje się łącznie 25 mln szt. obligacji, których wartość nominalna wynosi 2,5 mld zł.

Obligacje dwuletnie: łączna wartość nominalna to 1 mld zł, oprocentowanie wynosi 3,00% w stosunku rocznym i jest stałe przez okres dwóch lat; trzyletnie - łączna wartość nominalna w tej emisji to 500 mln zł, oprocentowanie dla pierwszego okresu odsetkowego (odsetki naliczane są w sześciomiesięcznych okresach odsetkowych) wynosi 3,30%. Począwszy od drugiego okresu odsetkowego stopa odsetkowa wyliczana jest w oparciu o iloczyn stawki bazowej WIBOR 6M oraz mnożnik wynoszący 1,00; czteroletnie - łączna wartość nominalna to 500 mln zł, oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym wynosi 3,50 % (odsetki naliczane są w rocznych okresach odsetkowych). W kolejnych latach marża jest stała i wynosi 1,25%; dziesięcioletnie - łączna wartość nominalna to 500 mln zł. Oprocentowanie wynosi 4,00% w pierwszym roku oszczędzania (odsetki naliczane są w rocznych okresach odsetkowych). Marża w kolejnych latach jest stała w wysokości 1,50%.

 

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas