Menu
A+ A A-

Wspólna waluta z polskich bankomatów

Wspólna waluta z polskich bankomatów www.sxc.hu

Jedna z wiodących w Polsce sieci bankomatów od połowy maja wprowadza możliwość wypłaty w nich banknotów euro.

Usługa Euronet jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę dostępu do euro, wynikającą m.in. z możliwości spłat kredytów w tej walucie, czy podróży zagranicznych. W pierwszym etapie wdrożenia usługa zostanie uruchomiona w ponad 220 wybranych bankomatach na terenie Warszawy. - Naszym celem jest utrzymanie pozycji najbardziej innowacyjnego operatora sieci bankomatów w Polsce. Od dłuższego czasu regularnie wprowadzamy do naszej sieci nowe funkcjonalności. Teraz przyszła kolej na zupełnie nową, usługę wypłaty waluty euro z bankomatów. Klient może wypłacić minimum 50 euro oraz wielokrotność tej kwoty, kiedy tylko tego potrzebuje – mówi Marek Szafirski, prezes Euronet Polska.

Kurs po jakim można wypłacić euro z bankomatu Euronet ma być korzystny i atrakcyjniejszy od kursu wymiany oferowanego przez kantory. Co istotne, Euronet oferuję usługę po jednolitym kursie w każdym z bankomatów. Informacja o bieżącym kursie po jakim można wypłacić środki dostępna jest na ekranach bankomatów, w których usługa jest dostępna pod przyciskiem „Sprawdź kurs euro”. Za sprawdzenie kursu w bankomacie nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

- Z usługi skorzystać może każdy, kto posiada kartę wydaną w Polscedo rachunku w zł. Po dokładnym przeanalizowaniu wprowadzonej usługi planujemy ją dalej rozwijać tak, aby w przyszłości usługa była dostępna we wszystkich bankomatach sieci Euronet w kraju - mówi Wojciech Sokół, dyrektor sprzedaży produktów innowacyjnych w Euronet Polska. - W Warszawie znajduje się jedynie 15 kantorów całodobowych, wobec 158 urządzeń Euronet oferujących możliwość wypłaty euro, dostępnych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w tym święta – dodaje.

- Wprowadzanie usługi wypłaty euro nastąpi najpierw w ponad 220. bankomatach na terenie Warszawy, w kolejnym etapie po dokładnym przeanalizowaniu funkcjonowania wprowadzonej - w wybranych bankomatach - usługi, chcemy udostępnić klientom możliwość wypłaty waluty euro na terenie kraju w dużych miastach, centrach handlowych, przy głównych arteriach komunikacyjnych oraz punktach tranzytowych.

Usługa adresowana jest do wszystkich posiadaczy kart wydanych w Polsce do rachunku w zł. Za realizację wypłaty waluty euro z rachunku bankowego prowadzonego w złotówkach, w bankomatach należących do sieci Euronet, nie pobierana będzie żadna opłata. Jednak wydawca karty (bank klienta) może naliczyć opłatę szczególnie w przypadku przypisania karty do rachunku w innej walucie niż zł, wysokość ewentualnych opłaty należy sprawdzić w swoim banku lub na jego stronie internetowej.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas