Menu
A+ A A-

Słów parę z Unio-Parlamentu Wyróżniony

Słów parę z Unio-Parlamentu

Jak wiadomo instytucje dzielą się na te, które traktują człowieka poważnie – i na te, które mają w nosie ludzkie potrzeby. Siedziba PE w Strasburgu należy do tych drugich – co poznaje się po tym, że w męskich toaletach nie ma haczyka na powieszenie marynarki.

Ciekawe, czy są w damskich? Przecież torebkę też gdzieś trzeba powiesić...
Jeśli są – natychmiast podniosę wrzask o brak równouprawnienia.
Chociaż, z drugiej strony, haczyk na torebkę jest chyba ważniejszy od haczyka na marynarkę. Więc jeśli PE stać tylko na część haczyków...? W dodatku: na mniejszą część, bo kobiet w PE jest zdecydowanie mniej, niż mężczyzn. Więc oszczędność byłaby spora.
Nie ma zresztą powodu, by panowało w tej dziedzinie i w tę stronę równouprawnienie. Przyjęta bowiem przez PE i przez prawie wszystkie (z chlubnym wyjątkiem Zjednoczonego Królestwa i Rzeczypospolitej) kraje UE „Karta Praw Podstawowych" brzmi w odpowiednim artykule następująco:
„Obydwie płcie mają być traktowane jednakowo – co nie wyklucza uprzywilejowanego traktowania jednej z nich".
Więc haczyki w damskich toaletach przy ich braku w męskich są całkowicie zgodne z Ideą Równouprawnienia w sensie unijnym.
Dziwicie się Państwo, że tyle pisze o haczykach?
No, cóż: piszę o sprawach ważnych. Natomiast to, co dzieje się w Parlamencie Europejskim jest absolutnie nieważne. Wybiera się ludzi, którzy już z góry zostali ustaleni jako ci, którzy powinni byli być wybrani – ci, którzy też chcieliby być wybrani, a nie zostali ustanowieni jako ci, który mają być wybrani, protestują – i tak dalej. Gdy grano „Odę do Radości": (która, jak NIE wiadomo, NIE jest hymnem UE – bo UE, jak NIE wiadomo, w ogóle NIE ma hymnu, ani nawet flagi...) niżej podpisany w ogóle się nie pojawił, niektórzy wstali, niektórzy siedzieli, a p. Nigel Farage (CEP, UKIP) demonstracyjnie usiadł tyłem.
Są w PE ludzie bardziej radykalni ode mnie.
Dlaczego UE NIE ma flagi i hymnu?
Dlatego, że we Francji i w Holandii przed ratyfikacją Traktatu Lesbijskiego odbyły się referenda, w których większość była przeciwko wstąpieniu do UE jako do państwa. W związku z czym rządy Królestwa Niderlandów i Republiki Francuskiej, cynicznie ratyfikując mimo to ten traktat, bezczelnie zełgały, że „UE nie jest państwem – na co dowodem jest, że nie posiada hymnu ani flagi". W związku z czym wszyscy bezczelnie kłamią, że UE nie jest państwem, nie posiada hymnu ani flagi, a przed budynkami po prawej (z punktu widzenia przechodniów: po lewej) wiszą flagi państwowe, a flagi Unii.... pardon: szmaty z gwiazdami, które NIE są flagami Unii – po lewej.
Co do umów: dwa największe kluby: socjaliści bezbożni, oraz socjaliści pobożni zwani "ChaDekami", umówiły się, że przewodniczącym Komisji Europejskiej zostanie p. Jan Klaudiusz Juncker, b. premier Wielkiego Księstwa Luksemburg, fanatyczny euro-federasta i ponadto socjalista – a za to przewodniczącym PE p. Marcin Schultz, z Republiki Federalnej Niemiec, dla odmiany fanatyczny socjalista i ponadto federasta.
Oczywiście p. Juncker, choć jest formalnie chrześcijańskim demokratą, po cichu zapewnia, żeby się Go nie bać, bo On tak tylko dla pucu.
Natomiast szefem frakcji konserwatywnej jest p. Sajjad Haider Karim, (CEP, Torys), będący dla odmiany muzułmaninem. Rozmawiałem z Nim, słuchałem Jego przemówienia – bardzo rozsądny człowiek. Przynajmniej na tle tej bandy wariatów.
Podobno: „Z kim przestajesz – takim się stajesz"; mam nadzieję, że uda mi się przeżyć w tym towarzystwie i nie upodobnić się do tego tałatajstwa!
http://korwin-mikke.pl

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 03 lipiec 2014 12:00
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas