Menu
A+ A A-

Polacy: nic się nie stało! Wyróżniony

Polacy: nic się nie stało!

Cała Polska ze smakiem czyta cytaty wyprodukowane przez członków elyty III RP spod znaku PO. To ja dla równowagi przypomnę inną aferę taśmową, z czasów rządów PiSu, której Autorką była p. Renata Begerowa z „Samoobrony" a negatywnym bohaterem p. Adam Lipiński – do dziś prawa ręka WCzc.Jaroslawa Kaczyńskiego.

Oto ta nagrana rozmowa:
AL: Czyli pani z grupą pięciu osób...
RBr: Ja mówię o sobie.
AL: Czyli pani z grupą pięciu osób, czyli razem sześć osób, pani chciałaby wstąpić do PiS-u, a oni do tamtego klubu albo zakładają inne koło, to dobrze, jakie są oczekiwania?
RB: No tak jak powiedziałam.
AL: Czyli co, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, tak?
RB: I to natychmiast.
AL: Wie pani, to żaden problem, bo my mamy przecież mnóstwo wolnych stanowisk, znaczy mnóstwo, nie ma problemu z tym, a te pozostałe osoby? Wolałbym, żeby nie szarpali sekretarzy stanu.
RB: Nie, nie, one będą wówczas same rozmawiały.(...)
AL: Bo tam są różne inne możliwości, niektórym zależy na reelekcji, to my też mamy pewne możliwości, np. można się dogadać z Giertychem, Giertych ma w niektórych miejscach po prostu białe plamy, jeśli to się nałoży na siebie, to wtedy ten ktoś może wejść do klubu LPR-u. Giertychowi zależy, żeby się troszeczkę, że tak powiem, nadymać, i może mieć gwarancję reelekcji z list LPR-u. No wchodzi w rachubę też PiS, także tutaj pole manewru jest spore.
RB: Najpierw porozmawiajmy o mnie.
AL: Ale rozumiem, że pani propozycja to jest kwestia sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i wstąpienia pani do PiS-u, to jest moja jedna rozmowa z prezesem.
RB: No tak, ale ja powiedziałam więcej.
AL: To znaczy?
RB: Ja powiedziałam o moich sprawach sądowych...
AL: Ale jak pani sobie wyobraża te sprawy sądowe załatwić?
RB: To państwo jesteście od tego, a nie ja. Wojtkowi mówiłam.
AL: Nie ma co pani tutaj okłamywać, ja bym to zrobił tak... z panią by się spotkał ktoś kto ma wiedzę na ten temat.
I tak dalej. Ta rozmowa była komentowana potem przez PiS tak:
Telewizyjne orędzie premiera Jarosława Kaczyńskiego: „Jesteśmy przekonani, że pod naszym kierownictwem Polska idzie we właściwym kierunku. I będziemy tego kierunku bronić (...)"
„Mają powody do dumy ci wszyscy, którzy poparli w ostatnich wyborach idee zmian, poparli Prawo i Sprawiedliwość". „Prawo i Sprawiedliwość prowadzi z posłami, czyli reprezentantami narodu, rozmowy dotyczące poparcia dla naszego rządu, poparcia dla zmian. I właśnie jedna z takich rozmów została wykorzystana dla prowokacji. Była ona prowadzona w normalnym trybie, w sprawach, które zwykle są omawiane w trakcie tego rodzaju rokowań."
Adam Lipiński: Uważam, że mogła być sekretarzem stanu, bo według jej zapewnień reprezentowała grupę posłów Samoobrony. A bardzo mi zależy na powstaniu większości rządowej.(...)
(Dziennikarka: Dlaczego nie złożył Pan dymisji?) Lipiński: Gdyby partia uznała, że naruszyłem istotne dla nas zasady, to dymisję złożę.
A teraz jeszcze garść opinii:
prof. Wiktor Osiatyński]: Jeśli Lipiński oraz jego partyjni towarzysze przekonują, że była to normalna propozycja polityczna i nic takiego się nie stało, oznacza to, że niczym nie różnią się od skorumpowanych polityków SLD czy od Lwa Rywina.
Lech Wałęsa: Kaczyńscy są naprawdę niebezpieczni i trzeba im jak najszybciej odebrać władzę.
Śp. prof. Wiesław Chrzanowski: Pokazane w nagraniu wydarzenie jest dość typowe dla kuchni życia publicznego.
Piotr Semka: Pułapka, w jaką wpadł Adam Lipiński, ulegając prowokacji posłanki Samoobrony, coraz wyraźniej jawi się jako element dobrze zaplanowanej ofensywy politycznej PO i Samoobrony. [??!!!!? - JKM]
Donald Tusk: Rząd, który powstawał w imię walki z korupcją, próbuje korumpować parlament. Nie może już rządzić.
Adam Lipiński: Tak zawsze wygląda tworzenie większości rządowej.
Marek Kuchciński: To prowokacja polityczna przeciw nam, zorganizowały się wszystkie siły, które nie chcą naprawy państwa.
No, więc teraz, jak rozumiem, przeciwko PO zbierają się wszystkie siły, które nie chcą naprawy państwa.
Dalej chcemy żyć w d***kracji?
http://korwin-mikke.pl

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas