Menu
A+ A A-

Capo di tutti capi potrzebny Wyróżniony

Capo di tutti capi potrzebny

Dlaczego elity III RP tak parły do Anschlußu do Wspólnoty Europejskiej? Dlatego, że składały się z mądrych ludzi...

 

To samo można powiedzieć o elitach politycznych Republiki Helweckiej. 4/5 szwajcarskich polityków domaga się Anschlußu – ale 4/5 Szwajcarów w kolejnych referendach nieodmiennie głosuje przeciwko. I ten odsetek się zwiększa!
Jaka jest tego przyczyna? Dokładnie taka sama. Politycy glosują za z tego samego powodu, dla którego normalni Szwajcarzy są przeciw.
Tym powodem jest gigantyczna korupcja.
Za „komuny" też w Polsce istniała korupcja. Za łapówkę załatwiało się wyjazd na wczasy do Bułgarii, talon na „samochód" marki „Fiat 126p" i przydział cementu na budowę domu. Korupcja była wszechobecna – nawet papier toaletowy i co ciekawsze książki kupowało się kupując ekspedientkom bombonierki. Ale była to korupcja malutka.
Dopiero we Wspólnocie Europejskiej korupcja rozkwitła jak kwiat bagienny. Co ciekawe: jest rzadka: z danych zawartych w specjalnie wydanym raporcie wynika, że tylko jeden na dwunastu obywateli krajów członkowskich UE zetknął się z korupcją. Jednakże aż 40 proc. firm postrzega to zjawisko jako przeszkodę w robieniu interesów.
Bo łapówki w UE są ogromne. Nikt nie wie, ile wzięli euro-komisarze za wydanie zakazu używania żarówek i termometrów rtęciowych – ale też nikt nie wątpi, że firmy produkujące termometry elektroniczne i producenci świetlówek szarpnęli się na setki milionów. Sama afera „świńska grypa" to 6 miliardów €uro. Na „walkę z Globalnym ociepleniem" wydano w poprzedniej piatilietce €900 mln – i zapewne 10 proc. tej sumy przykleiło się do łapek federastów. Roz'ochoceni Właściciele Unii Europejskiej na następne pięciolecie zarządzili więc wydanie na ten cel €960 mld.
Pieniędzy może brakować na wszystko – ale nie może zabraknąć na łapówki dla euro-urzędasów i euro-polityków.
Ostatni oficjalny raport mówi, że Unia Europejska ponosi rocznie z powodu korupcji straty w wysokości ponad €120 mld euro. To tyle, ile wynosi roczny jej budżet!
Towarzyszka Cecylia Malmström, unijna komisarka d/s wewnętrznych, oświadczyła, że „Korupcja podcina wiarę w demokratyczne instytucje, drenuje uczciwie zarobione zasoby gospodarcze oraz daje podwaliny zorganizowanej przestępczości". Dodała przy tym trzeźwo, że dane z raportu i tak nie obrazują prawdziwej skali korupcji.
No pewnie. O tych €960 miliardach nikt nawet nie ośmieli się pisnąć. ¾ federastów musiałoby powędrować do więzień.
Co ciekawe: Traktat Lizboński przewidywał powstanie Prokuratury Generalnej, która miała tropić przestępstwa dokonywane w białych rękawiczkach. Dziwnym trafem Unia, choć istnieje już piąty rok, jakoś nie potrafi tej jednej instytucji powołać do życia.
Niektórzy towarzysze komisarze obiecują jej powołanie z dniem 1. stycznia 2015. Akurat coś dla nas: wejdziemy jako Nowa Prawica do Parlamentu Europejskiego – i zaraz wniesiemy tam z pięć oskarżeń o korupcję.
Wniesiemy? Na pewno znowuż nie powstanie. Nie, nikt nie będzie głosował przeciwko – skąd-że znowu. Tak jakoś będzie się to odwlekać.
Politycy szwajcarscy mają rozpaczliwą nadzieję, że jeszcze zdążą wciągnąć swój kraj do Unii zanim ta prokuratura powstanie – i ukraść kilka czy kilkadziesiąt miliardów.
A szwajcarskie ciemne chłopstwo jest absolutnie głuche na ich argumenty – i uparcie mówi: „Nie!".
Cóż: starożytni Rzymianie mówili: „Corruptissima respublica plurimæ legis". I to się, jak widać, sprawdza. Czym jak czym, ale obfitością praw wszelakich Unia Europejska przebija wszystko co Europa znała do tej pory. I to rośnie. Jak za mało do rozkradzenia – to Europejski Bank Centralny dodrukuje parędziesiąt miliardów.
Chodzą plotki, że ta międzynarodowa mafia chce teraz mianować szefem Komisji Europejskiej JE Donalda Tuska – przedstawiciela kraju, w którym pomysłowość w organizowaniu afer jest legendarna. Mają zapewne nadzieję, że p.Tusk podzieli się z nimi doświadczeniami, jakie zebrała Platforma Obywatelska w trakcie okradania ciemnego polskiego ludu.
Myślę, że p.Tusk zajmie godne miejsce w panteonie gwiazd politycznych Unii. Miejsce, które się Polakom należy. Z tytułu naszych zdolności i naszej pracowitości.
Powodzenia, p. Donaldzie! Polnische Kultur.
http://korwin-mikke.pl

 

Ostatnio zmienianywtorek, 04 luty 2014 15:34
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas