Menu
A+ A A-

URE przeprowadzi aukcję na premię kogeneracyjną Wyróżniony

Maksymalna ilość energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji, której sprzedaż może zostać objęta premią kogeneracyjną wynosi: 6 000 000 MWh Maksymalna ilość energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji, której sprzedaż może zostać objęta premią kogeneracyjną wynosi: 6 000 000 MWh mat.pras

Urząd Regulacji Energetyki (URE) przeprowadzi aukcję na premię kogeneracyjną w dniach 17-20 grudnia 2019 r.

"Działając na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2018 r. o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji (Dz. U. z 2019 r. poz. 42 i 412) ogłaszam aukcję na premię kogeneracyjną za sprzedaż energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji wytworzonej w jednostkach kogeneracji, o których mowa w art. 4 ust. 1 ustawy o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji (tj. w nowej jednostce kogeneracji o mocy zainstalowanej elektrycznej nie mniejszej niż 1 MW i mniejszej niż 50 MW lub w znacznie zmodernizowanej jednostce kogeneracji o mocy zainstalowanej elektrycznej nie mniejszej niż 1 MW i mniejszej niż 50 MW), które uzyskały decyzję o dopuszczeniu do udziału w aukcji, o której mowa w art. 19 ust. 1 wyżej wskazanej ustawy" - czytamy w ogłoszeniu.

Sesja aukcji trwa 4 dni. Otwarcie sesji aukcji zaplanowano na 17 grudnia o godzinie 8:15, a zamknięcie na 20 grudnia o godzinie 16:15.

"Maksymalna ilość energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji, której sprzedaż może zostać objęta premią kogeneracyjną wynosi: 6 000 000 MWh, w tym w odniesieniu do wytwórców energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji w jednostkach kogeneracji zlokalizowanych poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej maksymalna ilość energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji, której sprzedaż może zostać objęta premią kogeneracyjną wynosi: 300 000 MWh" - czytamy dalej.

Maksymalna wartość premii kogeneracyjnej wynosi: 1 023 150 000 zł, w tym w odniesieniu do wytwórców energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji w jednostkach kogeneracji zlokalizowanych poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej maksymalna wartość premii kogeneracyjnej wynikająca z maksymalnej ilości energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji przeznaczonej dla tych wytwórców wynosi: 51 157 500 zł, podano także.

W styczniu 2019 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji. Ustawa wprowadza nowy system wsparcia dla jednostek kogeneracji, w ramach którego nowe i znacznie zmodernizowane jednostki kogeneracji uczestniczą w konkurencyjnej procedurze aukcyjnej. Nowy system zastąpił dotychczas istniejący mechanizm bazujący na formule świadectw pochodzenia.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas