Menu
A+ A A-

Centralne Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego - warsztaty Wyróżniony

Centralne Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego - warsztaty

Centralne Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego - objawy, diagnostyka, terapia. Otwarte warsztaty dla olsztyńskich nauczycieli, logopedów i pedagogów.

Centralne Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego (CAPD), nazywane też niedosłuchem centralnym, to zespół objawów wskazujących na zaburzenie analizy bodźców dźwiękowych w ośrodkowym układzie nerwowym. Mówiąc prościej: dziecko słyszy – podstawowe badania słuchu nie wykazują problemów, lecz nie słucha - zachowuje się i funkcjonuje podobnie do dzieci z niedosłuchem. Cierpi na zaburzenia słyszenia w szumie i hałasie, zaburzenia koncentracji czy problemy z zapamiętywaniem. W efekcie, pomimo prawidłowego rozwoju intelektualnego, dziecko ma poważne problemy w nauce. Kluczem do skutecznej pomocy takim dzieciom jest wczesne zauważenie niepokojących objawów i skierowanie dziecka na specjalistyczne badania, a w razie potrzeby terapię i rehabilitację.

To zadanie nie tylko dla rodziców, ale też nauczycieli dzieci w wieku wczesnoszkolnym, logopedów i pedagogów, którzy na co dzień pracują z dziećmi, lecz często nie mają koniecznej wiedzy, by wychwycić alarmujące zachowania. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację otwartych, bezpłatnych warsztatów, których uczestnicy dowiedzą się jak rozpoznać alarmujące objawy u swoich podopiecznych oraz poznają podstawy pracy z dziećmi dotkniętymi CAPD - mówi dr Cezary Łuszcz – lekarz, otolaryngolog, koordynator Warmińsko-Mazurskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS.

Warsztaty Wprowadzenie do diagnostyki i terapii Centralnych Zaburzeń Przetwarzania Słuchowego (CAPD) odbędą się 9 kwietnia w godzinach 10.00-13.00 w Centrum Kreatywnej Aktywności „Eranova" (obok Warmińsko-Mazurskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS) przy ul. Obrońców Tobruku 3 w Olsztynie. Spotkanie będzie składało się z części teoretycznej poświęconej omówieniu objawów, diagnostyki i terapii oraz praktycznej – prezentacji systemów wspomagających, urządzeń diagnostycznych (Platforma Badań Zmysłów) i terapeutyczne (Stymulator Polimodalnej Percepcji Sensorycznej).

Zainteresowanych warsztatem zapraszamy do kontaktu z Warmińsko – Mazurskim Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS - telefonicznie lub e-mailem do 7 kwietnia do godziny 17.00 (tel. 89 523 50 22,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas