Menu
A+ A A-

Ku pamięci ofiar Smoleńska Wyróżniony

Ku pamięci ofiar Smoleńska Fot. arch.

W podwarszawskim Sulejówku wkrótce zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa upamiętniająca 96 ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem trzy lata temu.

Powstaje ona z inicjatywy naszego Kolegi, redaktora Jacka Zalewskiego. W Sulejówku Zalewski był m.in. współtwórcą pomnika Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Obecnie jako pomysłodawca oraz sekretarz społecznego komitetu finalizuje tablicę smoleńską, w tym - wymienionym z nazwisk Prezydentom – Lechowi Kaczyńskiemu z małżonką Marią oraz Ryszardowi Kaczorowskiemu, od lat bliskiemu Sulejówkowi. Tablica odsłonięta zostanie w miejscowym kościele pw. Maryi Matki Kościoła przy ul. Żeromskiego 18, obok istniejącej tam od osiemnastu lat tablicy upamiętniającej ofiary zbrodni katyńskej z Sulejówka – pięciu oficerów i jednego policjanta. Obie tablice są bliźniacze co do wielkości, materiału, kroju pisma itd., stanowiąc dwie strony tej samej książki. Odsłonięcie nowej tablicy smoleńskiej odbędzie się w ustanowionym uchwałą sejmową Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej  –  w sobotę 13 kwietnia o godz. 12.  

Tablica smoleńska finansowana jest wyłącznie z dobrowolnych składek. Wpłacenie  co najmniej 50 zł  (lub więcej)  upamiętniane jest dyplomem – certyfikatem  Fundatora Tablicy  z jego nazwiskiem/nazwą. Wpłaty z podaniem imienia/imion (może być np. małżeństwo), nazwiska (ewentualnie nazwy firmy) i adresu przyjmowane są na wyodrębnione konto bankowe Miasto Sulejówek – Tablica  na rachunek numer  78 8019 0000 2005 8006 1339 0018.  Kwota dobrowolnej składki nie jest wygórowana, wszyscy zainteresowani udziałem w tablicy proszeni są o wpłacanie jak najszybciej, do Wielkanocy lub w pierwszym tygodniu poświątecznym, do 6 kwietnia. Fundatorzy otrzymają odrębne pisemne zaproszenia na uroczystość 13 kwietnia. Jeśli ktoś nie będzie mógł wtedy dotrzeć do Sulejówka (z centrum stolicy – niecałe 30 minut), oczywiście otrzyma cenną pamiątkę  –swój  imienny  certyfikat  Fundatora  Tablicy.

Więcej informacji na stronie www: http://raportcsr.pl/tablica-smolenska-w-sulejowku/

{jumi [*9]}

Artykuły powiązane

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas