Menu
A+ A A-

„Zielona Kraina” odwiedza uczniów w Szczecinie Wyróżniony

„Zielona Kraina” odwiedza uczniów w Szczecinie

Rozpoczęły się kolejne bezpłatne warsztaty dla czwartoklasistów w ramach programu edukacji żywieniowej „Zielona Kraina”. Zajęcia odbędą się w styczniu i lutym br. w 60 klasach szczecińskich szkół podstawowych. Program „Zielona Kraina” realizowany jest przez koalicję firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Sp z o.o. pod patronatem merytorycznym Instytutu Żywności i Żywienia.

Warsztaty obejmują interaktywne pogadanki dotyczące zasad prawidłowego żywienia, wspólne przygotowywanie posiłków ze świeżych owoców i warzyw, prezentację zawodu dietetyka oraz gry i zabawy edukacyjne. Program zajęć wpisuje się w podstawę programową szkoły podstawowej oraz uwzględnia aktualne trendy żywieniowe zalecane przez ekspertów.
Szkoły biorące udział w akcji zwracały uwagę na wiele korzyści związanych z uczestnictwem w warsztatach.
- Zdaniem nauczycieli, dużą zaletą zajęć jest ich część praktyczna, polegająca na wspólnym przygotowywaniu posiłków. Dzięki temu dzieci chętnie je spożywają. Warsztaty są także okazją do poznania nowych warzyw czy owoców, z którymi uczniowie nie mieli wcześniej styczności – mówi Hanna Stolińska-Fiedorowicz, koordynator merytoryczny Instytutu Żywności i Żywienia.

Cykle warsztatów „Zielona Kraina”
W ramach pierwszej edycji programu, która trwała od lutego do czerwca 2016 r., w czterech miastach: Wrocławiu, Białymstoku, Kielcach i Poznaniu, odbyło się ponad 200 spotkań edukacyjnych, w których udział wzięło ponad 4 tysiące uczniów i 200 nauczycieli z około 70 szkół. Druga edycja projektu ruszyła 26 września 2016 r. w Warszawie. Od września do końca grudnia warsztaty odbyły się w 49 szkołach w Warszawie i Olsztynie - wzięło w nich udział blisko 4 tysiące dzieci i 183 nauczycieli. Łącznie w roku szkolnym 2016/2017 dietetycy przeszkolą około 8 tysięcy czwartoklasistów. Oprócz Warszawy, Olsztyna, Szczecina, Bydgoszczy i Torunia odwiedzą Trójmiasto.

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem Biedronki - największej sieci detalicznej w Polsce, mającej ponad 2700 sklepów w ponad tysiącu miejscowości. Filarami strategii firmy są starannie wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości, oferowane w codziennie niskich cenach. Sieć Biedronka, obecna na polskim rynku od ponad 20 lat, współpracuje z ponad pięciuset polskimi partnerami handlowymi. Jeronimo Martins w Polsce zatrudnia ponad 56 tys. pracowników. Od 1995 r. Grupa Jeronimo Martins zainwestowała w Polsce ponad 11 mld zł. Jeronimo Martins Polska S.A. jest 2. co do wielkości polską firmą, a Biedronka 2. najcenniejszą polską marką według dziennika „Rzeczpospolita”. Spółka jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Ostatnio zmienianyczwartek, 12 styczeń 2017 11:02
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas