Menu
A+ A A-

Równi i wykształceni Wyróżniony

Równi i wykształceni fot. youngster.pl

Program edukacyjny Youngster został doceniony i wyróżniony prestiżowym tytułem European Language Label – europejskim znakiem jakości w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.

W Polsce konkurs ELL prowadzony jest od 15 lat przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+ oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tegorocznej edycji konkursu jednym z laureatów jest Youngster – program nauki języka angielskiego dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich. Jego głównym celem jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej w zakresie nauki języków. Program jest realizowany przez fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i wydawnictwo Macmillan Polska.

- Według naszych danych, uczniowie biorący udział w Youngsterze osiągają lepsze wyniki na egzaminie gimnazjalnym, niż ich rówieśnicy ze szkolnej ławki, nieuczestniczący w programie – mówi dr Grzegorz Śpiewak, koordynator Programu Youngster z ramienia wydawnictwa Macmillan Polska. - W przypadku egzaminu na poziomie podstawowym w roku szkolnym 2015/16, był to wynik o ok. 9 punktów wyższy, a tym samym zbliżony, według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, do średnich rezultatów osiąganych przez uczniów w dużych ośrodkach miejskich.

W tym roku szkolnym realizowana jest 10. edycja Programu Youngster. Do tej pory skorzystało z niego ponad 28 tysięcy uczniów z ponad 360 gimnazjów wiejskich z całej Polski. Beneficjentami programu jest także ponad 400 nauczycieli, objętych kompleksowym wsparciem merytorycznym, w tym m.in. corocznymi szkoleniami metodycznymi.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas