Menu
A+ A A-

Docenieni za działania w zakresie CSR Wyróżniony

Docenieni za działania w zakresie CSR

Konkurs „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci" oraz Fundusz Stypendialny Natalii Partyki to inicjatywy, prowadzone przez Jeronimo Martins Polska, które zostały wyróżnione w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki" przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" to cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, stanowiąca największy przegląd najbardziej istotnych wydarzeń i aktywności CSR w minionym roku w Polsce. W tegorocznej, 14. edycji, wyróżniono dwa nowe projekty zrealizowane przez Jeronimo Martins Polska w ubiegłym roku: konkurs „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci" oraz Fundusz Stypendialny Natalii Partyki.

Informacje o wyróżnionych projektach Biedronki

Na początku 2015 roku, w odpowiedzi na postępujący spadek czytelnictwa oraz malejące zainteresowanie książkami wśród najmłodszych odbiorców, sieć Biedronka zorganizowała konkurs „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci". Projekt, realizowany pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, miał także na celu wspieranie debiutujących pisarzy i ilustratorów. Na obu zwycięzców czekały nagrody finansowe w wysokości 100 tysięcy złotych każda. W efekcie powstała książka pt. „Szary domek" autorstwa Katarzyny Szestak, zilustrowana przez Natalię Jabłońską. Publikacja sprzedała się w liczbie ponad 30 tys. egzemplarzy. Aktualnie trwa druga edycja konkursu.

JMP jest partnerem Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki, utworzonego przez Panią Natalię Partykę i Akademię Rozwoju Filantropii we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Projekt powstał, aby wspierać młodych sportowców w wieku od 16 do 22 lat. Jego ideą jest także inspirowanie do postawy wytrwałości i walki o swój rozwój. W ramach Funduszu młodzi sportowcy, którzy mają sprecyzowane cele sportowe i osiągają wysokie wyniki w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, ale z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do profesjonalnego zajęcia się sportem, mogą starać się o stypendia. Dzięki wsparciu finansowemu Jeronimo Martins Polska dwunastu utalentowanych zawodników otrzymało roczne stypendia w wysokości
od 10 do 15 tys. zł. W ramach Funduszu uruchomiona została także pierwsza polska platforma crowdfundingowa dla zdolnych sportowców – DamNaSport.pl, dzięki której mogą oni zorganizować zbiórkę pieniędzy na cele związane z rozwojem kariery sportowej, np. na zakup sprzętu sportowego czy wyjazd na zawody.

Biedronka w poprzednich edycjach Raportu FOB

Działania właściciela sieci Biedronka nie pierwszy raz spotykają się z uznaniem twórców Raportu. W poprzednich edycjach firmę wyróżniono m.in. za następujące inicjatywy: Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem", kampanię „Czytajmy etykiety", projekt społeczny „Codziennie bądźmy razem", Kino z Biedronką, Mistrzostwa Polski i Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej, programy edukacyjne: „Śniadanie daje moc" organizowane w ramach koalicji „Partnerstwo dla zdrowia" oraz „Razem zadbajmy o zdrowie", konkurs „Młodzi projektanci dla Biedronki", projekt „Biedronka i znani projektanci dla Fundacji DKMS" oraz zrównoważone zarządzanie odpadami. Aktywności te wpisują się w strategię biznesową firmy, która zakłada wywieranie pozytywnego wpływu na życie pracowników, klientów i partnerów handlowych oraz reagowanie na potrzeby środowiska, w którym funkcjonuje.

Od 2014 roku Jeronimo Martins Polska jest także Partnerem Strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerstwo to kompleksowy program współpracy FOB z firmami, które poprzez swoje zaangażowanie i długofalowe działania przyczyniają się do szerzenia idei odpowiedzialnego biznesu w Polsce.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas