Menu
A+ A A-

28. Raport CSR Wyróżniony

28. Raport CSR fot. RaportCSR.pl

Firmy wyróżniające się działalnością z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) są systematycznie wyróżniane przez redakcję tygodnika Gazeta Finansowa i redakcję portalu raportCSR.pl.

Laureatami 28. edycji Raportu CSR zostali: Diaverum Polska, firma wyróżniona za działania prowadzone na rzecz pacjentów ze schorzeniami nerek oraz Finmeccanica Helicopter Division, właściciel PZL-Świdnik, największy producent śmigłowców w Polsce, za działania prowadzone na rzecz lokalnych społeczności. W raporcie znajdziemy też wywiad z Alicją Węgorzewską, światowej klasy śpiewaczką, a zarazem prezesem fundacji Startsmart.

W tej edycji redakcja szczególną uwagę poświęciła działaniom CSR związanym z ochroną i profilaktyką zdrowotną. W Raporcie przeczytamy m.in. o działaniach fundacji „Teraz Polska”, która realizuje program „Teraz Polska Trzyma Formę”, mający na celu upowszechnianie wiedzy na temat zdrowego stylu życia wśród firm i instytucji. Przeczytamy też o inicjatywach firm z branży spożywczej, które z pomysłem wykorzystują swoją pozycję na rynku i możliwość dotarcia do wielomilionowej grupy klientów z prozdrowotnym przekazem.

Szczególnie warte uwagi są też wypowiedzi ekspertów: Natalii Witkowskiej, redaktor naczelnej portalu RaportCSR.pl oraz Bogusława Mazura, sekretarza redakcji, którzy przybliżają czytelnikom przykłady „dobrych praktyk”. Analizują też największe zagrożenia dla zdrowia Polaków, co ma bezpośredni wpływ na efektywność pracy. - Działania CSR w zakresie ochrony zdrowia i zdrowego stylu życia mogą być różne. Ale każda firma, niezależnie od wielkości, podejmując je, staje się wielka – pisze na łamach Raportu redaktor Mazur.

Laureaci XXVIII edycji „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”:

Diaverum Polska, firma która prowadzi sieć klinik nefrologicznych

Firma została wyróżniona za działania prowadzone na rzecz pacjentów. Pod opieką lekarzy Diaverum, w całej Polsce, znajduje się prawie 10 tys. osób. Tak duża liczba pacjentów wymaga ogromnej odpowiedzialności i troski, szczególnie, że dobre samopoczucie ma kolosalny wpływ na proces leczenia.

Finmeccanica Helicopter Division, właściciel PZL-Świdnik

Firma została wyróżniona za działania prowadzone na rzecz lokalnych społeczności. W zakładzie, w Świdniku, jest zatrudnionych prawie 3,5 tys. pracowników. Nie dość, że firma jest jednym z największych i najstarszych pracodawców w regionie, to również aktywnie angażuje się działania społeczne skierowane do mieszkańców.

W poprzednich edycja Raportu CSR wyróżnieni zostali m.in. Tauron Polska Energia, Jeronimo Martins Polska, RE project development, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza, Orange Polska, Grupa Ferrero, KGHM Polska Miedź oraz Astra CEE.

Partnerami Raportu są: Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Ubezpieczenia Pocztowe oraz Pocztowa Agencja Usług Finansowych.

Cały raport można pobrać ze strony www.raportcsr.pl

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas