Menu
A+ A A-

Wsparcie placówki medycznej przez sieć i jej markę własną Wyróżniony

Wsparcie placówki medycznej przez sieć i jej markę własną fot. Biedronka

Od 19 października popularna sieć sklepów wprowadza do sprzedaży limitowaną edycję pieluszek własnej marki. Złotówka ze sprzedaży każdej paczki zostanie przekazana na wyposażenie nowej Kliniki Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka.

Specjalna oferta pieluch Dada, produkowanej dla sieci przez spółkę Ontex Polska będzie dostępna w sklepach Biedronki w ofercie do 25 października. Jest to kolejny wymiar, rozwijanego od lat, partnerstwa Biedronki z Instytutem Matki i Dziecka. W 2006 roku IMiD, dołączył, jako ekspert, do „Partnerstwa dla zdrowia” - koalicji stworzonej przez Biedronkę, Danone i Maspex dla przeciwdziałania zjawisku niedożywienia dzieci w Polsce. Dzięki koalicji narodził się pierwszy w Polsce produkt użyteczny społecznie – kaszka „Mleczny start”. Dział jakości Biedronki regularnie występuje do Instytutu o pozytywne opinie dla produktów dedykowanych dzieciom. Jednym z takich artykułów są pieluchy Dada. Poza nimi, wśród produktów pozytywnie zaopiniowanych przez Instytut Matki i Dziecka znalazły się, między innymi: chusteczki nawilżane Dada, woda Polaris KIDS oraz tekstylia dla dzieci.

Tym razem współpraca z IMiD obejmuje wprowadzenie do oferty specjalnej edycji pieluch Dada. Przekazane z ich sprzedaży środki przyczynią się do uruchomienia nowej lokalizacji Kliniki Ginekologii i Położnictwa na terenie Instytutu Matki i Dziecka. W nowej siedzibie mieszczącej łącznie 55 łóżek, znajdą się 4 sale porodowe, 2 sale pooperacyjne, 3 oddziały specjalistyczne oraz kompleks poradni. Dzięki przeniesieniu w to miejsce w znaczący sposób poprawi się komfort pobytu matek i ich dzieci w klinice IMiD oraz poziom wykonywanych tam świadczeń wysokospecjalistycznych.

Szczególna edycja pieluszek Dada Premium Extra Soft będzie do nabycia w Biedronce w większych paczkach i w wyjątkowej szacie graficznej. Klienci będą mogli w łatwy sposób rozpoznać opakowania z tej linii dzięki oznaczeniom informującym o środkach przekazywanych na rzecz klinki. Na opakowaniu pojawi się także specjalne złote logo „Stworzone we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka”. Instytut od wielu lat ma znaczący wkład w rozwój pieluszek marki Dada – nie tylko każdorazowo opiniuje nowe pieluszki, ale także współpracuje z ich producentem jeszcze przed wprowadzeniem artykułów do sprzedaży.

Instytut Matki i Dziecka to wysokospecjalistyczny ośrodek kliniczny, zajmujący się opieką zdrowotną dzieci i kobiet w okresie okołoporodowym. Od ponad sześćdziesięciu lat stanowi on również jedną z najważniejszych instytucji naukowych o profilu medycznym w Polsce.

W Klinice Ginekologii i Położnictwa IMiD co roku przychodzi na świat około 1600 dzieci. To tu wprowadzono porody rodzinne z udziałem ojców oraz system room-in, dzięki któremu zdrowe noworodki przebywają pod opieką mam już od chwili narodzin.

Aktualnie trwają prace nad przeniesieniem Kliniki Ginekologii i Położnictwa na teren Instytutu Matki i Dziecka i umiejscowieniem jej w nowej, wyremontowanej części szpitala, dzięki czemu poziom świadczonych w klinice wysokospecjalistycznych świadczeń z zakresu szeroko pojętej perinatologii takich, jak np. diagnostyka prenatalna, stanie się jeszcze wyższy. Do minimum ograniczony zostanie transport noworodków do inkubatora lub na salę operacyjną (jeśli konieczna jest natychmiastowa operacja w pierwszych minutach życia), a także znacząco poprawi się komfort przebywających w szpitalu matek i ich dzieci. W Klinice znajdą się cztery pojedyncze sale porodowe z własnymi węzłami sanitarnymi, 2 sale pooperacyjne, Oddział Perinatologii (tradycyjnie zwanej patologią ciąży), Oddział Położniczy
z salami 2-3 osobowymi z własnymi węzłami sanitarnymi, Oddział Ginekologii,
a także kompleks poradni z gabinetami diagnostyki prenatalnej. W nowej lokalizacji klinika pomieści łącznie 55 łóżek.

Działalność naukowa pracowników kliniki koncentruje się na zagadnieniach medycyny matczyno-płodowej, patologii rozrodczości, perinatologii oraz chorób kobiecych. Przy klinice działa Interdyscyplinarny Zespół ds. Wad Płodu, dzięki któremu postępowanie w trakcie ciąży, porodu i dalsza opieka i leczenie noworodka konsultowane są jednocześnie przez specjalistów z różnych dziedzin. Diagnostyka w Klinice Ginekologii i Położnictwa prowadzona jest z użyciem najnowocześniejszych metod obrazowania, a wady i choroby płodu badane są molekularnie i biochemicznie. Pacjentkami Kliniki są także kobiety z wadami i chorobami układu krążenia, planujące ciąże lub w niej będące. W zakresie ginekologii onkologicznej diagnozowane i leczone są choroby nowotworowe narządu rodnego, w tym wiele metodami endoskopowymi, co zmniejsza ryzyko urazów okołooperacyjnych, a także pozwala pacjentkom szybciej wrócić do formy.

W Klinice są realizowane: granty naukowe Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego,

badania kliniczne, programy badawcze we współpracy między innymi z Krajowym Centrum
ds. AIDS, w ramach współpracy z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego organizowane są kursy i szkolenia podyplomowe dla lekarzy specjalizujących się w położnictwie i ginekologii.

Ponadto w Klinice praktyki zawodowe odbywają studenci kierunku położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Klinika posiada akredytację do prowadzenia specjalizacji w zakresie położnictwa i ginekologii oraz ma uprawnienia do prowadzenia staży cząstkowych dla innych specjalizacji.

Działalność kliniczna to przede wszystkim patologia ciąży, porodu i połogu, zwłaszcza w zakresie problemów porodu przedwczesnego i zahamowania wzrostu wewnątrzmacicznego płodu: diagnostyka prenatalna, ginekologia wieku rozwojowego, opieka w ciąży i połogu, opieka w ciąży i połogu, opieka prekoncepcyjna, profilaktyka, diagnostyka, leczenie chorób nowotworowych, poradnictwo antykoncepcyjne, endokrynologia ginekologiczna, perinatologia.

Więcej informacji na temat aktualnej oferty marki Dada znajduje się na stronie internetowej www.dada.pl, zaś szczegóły asortymentu całej sieci Biedronka na www.biedronka.pl.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas