Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1032.

Fundacja Kronenberga nagrodzona za budowę kapitału społecznego

Fundacja Kronenberga nagrodzona za budowę kapitału społecznego

Program Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy i Centrum Praw Kobiet „Budowanie Niezależności Finansowej Kobiet” znalazł się wśród 10 najlepszych praktyk, uhonorowanych w konkursie „Wspólnie budujemy kapitał społeczny”.

Jego celem jest podkreślenie korzyści płynących z kooperacji biznesu i sektora pozarządowego.

Fakt, że jedna z naszych praktyk znalazła się wśród 10 laureatów tego konkursu jest dla nas sygnałem, że idziemy we właściwym kierunku – mówi Krzysztof Kaczmar, prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Nasz program “Budowanie Niezależności Finansowej Kobiet”, uhonorowany w konkursie, ważny jest przede wszystkim ze względu na jego cel strategiczny: penalizację zjawiska przemocy ekonomicznej i wprowadzenia jej pojęcia do polskiego kodeksu karnego.

Konkurs „Wspólnie budujemy kapitał społeczny jest częścią projektu realizowanego przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” oraz Deloitte w ramach platformy współpracy sektora organizacji pozarządowych i biznesu. Oprócz 10 najlepszych praktyk, w konkursie, wyróżniono także 26 projektów, wśród których znalazło się aż 6 koordynowanych przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

„Budowanie Niezależności Finansowej Kobiet” to program realizowany przez Fundację Kronenberga wspólnie z Centrum Praw Kobiet od 2011 r. Jego celem jest wspieranie ofiar przemocy ekonomicznej oraz zwiększenie ich szans na uwolnienie się z krzywdzącego związku. Pilotażowa edycja programu miała miejsce na przełomie 2011 i 2012 roku. W jej ramach kobietom zgłaszającym się do Centrum Praw Kobiet udzielano pomocy psychologicznej i prawnej, a także przeprowadzono warsztaty z zakresu edukacji finansowej. 300 kobiet wzięło udział w sesjach coachingowych i z zakresu doradztwa socjalno – finansowego. Uruchomiono specjalną stronę internetową, poświęconą zagadnieniu przemocy ekonomicznej http://www.finanse.cpk.org.pl/. Serwis został wyposażony w narzędzia, takie jak: proste w obsłudze kalkulatory ułatwiające kobietom zarządzanie budżetem domowym i bieżącymi wydatkami, czytelnię online (możliwość korzystania z materiałów bez konieczności ich ściągania, a tym samym zostawiania śladów w komputerze), nowoczesną bazę FAQ, poradnictwo online oraz liczne sondy i ankiety tematyczne. We wrześniu 2012 roku Fundacja postanowiła kontynuować program i uruchomiła jego pierwszą edycję.

Konkurs „Wspólnie budujemy kapitał społeczny” jest częścią projektu realizowanego przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” oraz Deloitte zwanego platformą współpracy sektora organizacji pozarządowych i biznesu. Organizatorem konkursu jest Fundacja Duende.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas