Menu
A+ A A-

Wydawnictwa edukacyjne z Caritas Wyróżniony

Wydawnictwa edukacyjne z Caritas fot. sxc.hu

Już po raz czwarty wydawnictwa edukacyjne biorą udział w akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Jest to największa inicjatywa, której celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych. Przekazane bezpłatnie podręczniki wydawnictw: WSiP, Nowa Era, Macmillan, Oxford University Press, Pearson oraz LektorKlett znajdą się w wyprawkach, które w sierpniu i wrześniu trafią do tysięcy uczniów w całej Polsce.

- To dla nas duża radość, że wspólnie z Caritas możemy kolejny raz wspomóc potrzebujące rodziny przed nowym rokiem szkolnym. Dobre, profesjonalne podręczniki to najważniejszy element wyprawki szkolnej i szansa na dobrą edukację dla wszystkich dzieci, niezależnie od statusu materialnego – mówi Jarosław Matuszewski, przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki.

 

Wydawnictwa: WSiP, Nowa Era, Macmillan, Oxford University Press, Pearson i LektorKlett planują przekazać w tym roku około 10 tysięcy podręczników. W trakcie dotychczasowych edycji akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” wydawcy ofiarowali łącznie ponad 30 tysięcy podręczników i materiałów edukacyjnych.

- Pozytywny wpływ edukacji na los dzieci, które doświadczają ubóstwa jest nie do przecenienia. Z każdą skończoną klasą i szkołą mają one większe szanse na godne życie w przyszłości. Można sobie wyobrazić jak realnie i konkretnie wydawcy edukacyjni przez udział w akcji Tornister Pełen Uśmiechów wpływają na los bardzo wielu dzieci. Jesteśmy za to niezwykle wdzięczni - powiedział dyrektor Caritas Polska, ksiądz Marian Subocz.

Uroczyste wręczenie „Tornistrów Pełnych Uśmiechu” 8 tysiącom dzieci odbędzie się w trakcie finału tegorocznej akcji 30 sierpnia w Przemyślu.

Akcję można wspomóc wysyłając SMS z hasłem „TORNISTER” pod numer 72052 (2,46 zł) oraz wpłacając środki na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Tornister Pełen Uśmiechów”.

Wydawnictwa edukacyjne aktywnie angażują się w liczne projekty społeczne jako odpowiedzialny pracodawca, członek społeczności oraz partner edukacyjny. Wsparły m.in. rządową inicjatywę Karty Dużych Rodzin. Działania prospołeczne wydawnictw były wielokrotnie doceniane i nagradzane – m.in. w konkursie Dobroczyńca Roku. Caritas Polska oraz wydawcy edukacyjni zostali także wyróżnieni w 2013 r. za akcję „Tornister Pełen Uśmiechów” w „Raporcie Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” Gazety Finansowej i Super Biznesu, dodatku ekonomicznego do Super Expressu.

Ostatnio zmienianyśroda, 19 sierpień 2015 13:45
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas