Menu
A+ A A-

Angielski pomaga dzieciom z terenów wiejskich Wyróżniony

Angielski pomaga dzieciom z terenów wiejskich

Już około 20 tysięcy uczniów z ponad 210 gmin z terenów wiejskich wzięło udział w programie Youngster prowadzonym przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz wydawnictwo Macmillan. Program działa od ośmiu lat, a w 2013 roku otrzymał zaszczytne wyróżnienie w Raporcie „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu", publikowanym przez Gazetę Finansową i portal RaportCSR.pl

Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży ze szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich poprzez stworzenie wszystkim chętnym uczniom możliwości uczestniczenia w dodatkowych, dobrowolnych zajęciach z języka angielskiego. Zajęcia adresowane są do gimnazjalistów z klas trzecich, prowadzonych w małych, 10-15 osobowych grupach i dostosowane poziomem do znajomości języka przez uczniów.

Autorski program przygotowany dla projektu Youngster przez metodyków wydawnictwa Macmillan ukierunkowuję naukę na pobudzanie wewnętrznej motywacji ucznia. Służy temu system nagradzania, w którym pod uwagę brany jest przede wszystkim przyrost wiedzy, a nie wyniki końcowego testu.

Youngster oferuje także uczniom nowe, bezpłatne podręczniki dopasowane do poziomu wiedzy ucznia i szkolenia metodyczne dla nauczycieli. Dodatkową zachętą do nauki są konkursy prospołeczne dla uczniów a także brak ocen, klasówek, sprawdzianów i prac domowych. Najlepsi uczniowie i nauczyciele mogą liczyć na stypendia finansujące kursy językowe w Wielkiej Brytanii. Efektami programu są lepsze wyniki uczniów na egzaminie gimnazjalnym z języka angielskiego, a także – co szczególnie istotne w kontekście wyrównywania szans edukacyjnych - ich wzrost poczucia własnej wartości. W rezultacie ułatwia im to dostęp do miejskich szkół ponadgimnazjalnych.

 

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas