Menu
A+ A A-

Raport CSR po raz XXIV Wyróżniony

Raport CSR po raz XXIV

W 24. edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wyróżnieni zostali: Fundacja Dorastaj z Nami oraz SES Astra. Tematem przewodnim Raportu była polityka senioralna i cywilizacyjne wyzwania stojące przed pokoleniem 50+.

W każdej edycji wybierane są dwa projekty z zakresu CSR, które wyróżniły się pod względem oryginalności, siły oddziaływania i spójności z polityką i strategią firm lub instytucji je realizujących.

Laureaci XXIV edycji „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu":

Fundacja Dorastaj z Nami wyróżniona za działania na rzecz dzieci, których rodzice zostali poszkodowani w trakcie pełnienia służby publicznej.

- Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele osób podczas pełnienia służby publicznej ryzykuje swoje życie i zdrowie dla nas i dla naszego bezpieczeństwa. Nikt z nas nie zastanawia się też, czy te osoby mają swoje rodziny – dzieci, które w razie wypadku rodzica w czasie służby zostają pozbawione nie tylko jego miłości, lecz także wsparcia w nauce i przyszłych wyborach życiowych – mówi Magdalena Pawlak, prezes fundacji.

Fundacja powstała z inicjatywy 27 polskich firm, często konkurujących na rynku, które zjednoczyły się w solidarnej misji społecznej.

SES Astra wyróżniona za stworzenie i organizację konkursu Astra Talent, którego głównym celem jest wsparcie organizacji pozarządowych.

- Astra Talent został zainicjowany w celu zachęcenia dzieci ze szkół podstawowych do poszerzenia swojej wiedzy na temat najnowszych osiągnięć technologii poprzez sztukę i jednocześnie pomocy wybranym organizacjom non-profit – mówi Barbara Uzunowa-Drymer, dyrektor marketingu SES Astra.

Konkurs jest przykładem działań CSR i precyzyjnie wpisuje się w definicję społecznej odpowiedzialności biznesu. Inicjatywa łączy misję firmy z działaniami o charakterze społecznym.

Wiodącym tematem obecnego wydania Raportu CSR była cyfrowa aktywizacja pokolenia 50+. Nasi rozmówcy, m.in. Krzysztof Głomb, prezes stowarzyszenia „Miasta w Internecie", czy Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej przekonują na łamach Raportu, jak bardzo tzw. e-integracja seniorów może pomóc polskiej gospodarce. W Raporcie poruszamy też sprawy dotyczące zmian w sprawozdawczości danych niefinansowych przez firmy w Unii Europejskiej, co wiąże się z wprowadzeniem nowej dyrektywy przez Radę UE.

Tradycyjnie w Raporcie nie zabrakło też przykładów odpowiedzialnego biznesu w Polsce. Piszemy m.in. o akcji „Ciepło z natury", prowadzonej przez PGNiG Termika; „Czytaj etykiety", prowadzonej przez sieć sklepów Biedronka czy o wsparciu młodych sportowców przez firmę Arcus.

Cały raport można obrać ze strony www.raportcsr.pl.

Raport CSR jest przygotowywany co kwartał przez redakcję tygodnika Gazeta Finansowa i portal RaportCSR.pl, przy wsparciu dodatku ekonomicznego do Super Expressu - Super Biznes oraz portalu Kurier365.pl. Partnerem Raportu jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska".

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas