Menu
A+ A A-

Wspierają Fundację „Dorastaj z Nami” Wyróżniony

Władysław Binda Władysław Binda fot. newseria

Powstała specjalna fundacja, obejmująca opieką stypendialną dzieci, których rodzice zginęli w trakcie pełnienia służby publicznej dla naszego kraju.

Prezes Zakładu Wtórplast Władysław Binda został uhonorowany przez Fundację pamiątkowym medalem za wsparcie Fundacji. Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim.

- Od wielu lat dostarczamy dla różnego rodzaju służb mundurowych produkty i usługi. Znamy specyfikę tego sektora, wiemy, że to nie jest zwykła praca, ale służba, która wymaga dużego poświęcenia. Niestety czasami jest to najwyższe poświęcenie - śmierć na służbie. Pomoc rodzinom osób poległych na służbie jest naszym obowiązkiem - mówi Władysław Binda Prezes Zakładu Wtórplast. Firma wesprze finansowo akcję stypendialną dla dzieci polskich żołnierzy poległych w Iraku i Afganistanie „Misja: Semper Fi” organizowaną przez Fundację „Dorastaj z Nami”.

- Utrata rodzica jest dla dziecka niewyobrażalną stratą. Cieszę się, że są takie inicjatywy, które pozwalają chociaż częściowo zmniejszyć negatywne skutki tego przykrego wydarzenia w sferze finansowej. Edukacja młodego człowieka to kosztowny proces, a Fundacja „Dorastaj z Nami” w mądry sposób wspiera go finansowo zastępując rodzica, którego zabrakło - mówi Władysław Binda.

Podczas wręczenie stypendiów w ramach „Misji: Semper Fi” w Pałacu Prezydenckim darczyńcy Fundacji zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami w podziękowaniu za wsparcie. Akcja „Misja: Semper Fi” objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Stypendia dla dzieci żołnierzy, którzy zginęli lub zostali ranni służąc w Afganistanie i Iraku, przekazał w poniedziałek szef BBN Stanisław Koziej. 

- Z punktu widzenia pana prezydenta jako zwierzchnika sił zbrojnych szczególnie ważne jest, że dzisiejsza uroczystość związana jest z uczestnikami polskich misji pokojowych, żołnierzami, którzy narażając każdego dnia zdrowie i życie, służą Polsce i bezpieczeństwu międzynarodowemu - powiedział minister Koziej.

Celem „Misji: SEMPER FI” jest kształtowanie postaw i świadomości społecznej dotyczącej postrzegania służby publicznej, poczucia wspólnoty, wrażliwości społecznej oraz patriotyzmu. Akcja objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Fundacja Dorastaj z Nami powołana została pod wpływem wydarzenia z 10 kwietnia 2010. Założyciele zdecydowali się wspierać edukację dzieci osób poszkodowanych w trakcie pełnienia służby publicznej, w tym: policjantów, żołnierzy, strażaków czy ratowników górskich. Fundacja, wspierając dzieci będące pod jej opieką, docenia poświęcenie i odwagę ludzi, których celem jest obrona naszego kraju. Jednocześnie daje wyraźny sygnał zarówno rodzinom dotkniętym doświadczeniem utraty najbliższego, jak i wszystkim pełniącym służbę publiczną: nie zostawimy Was samych.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas