Menu
A+ A A-

Firma farmaceutyczna nagrodzona za CSR Wyróżniony

Laureaci tegorocznej edycji konkursu Razem możemy więcej! Laureaci tegorocznej edycji konkursu Razem możemy więcej! Fot. Grupa Pelion

W ostatniej edycji raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2012. Dobre Praktyki” wyróżniono sześć dobrych praktyk z zakresu CSR czołowej spółki branży famaceutycznej.

Tym samym Pelion z ilością zgłoszonych inicjatyw znalazł się w czołówce firm wyróżnionych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tegorocznej edycji Raportu FOB znalazły się 262 praktyki zgłoszone przez 106 firm. Zebrane w raporcie dobre praktyki CSR, czyli sprawdzone działania, programy lub projekty realizowane przez firmy zakwalifikowano w siedmiu obszarach: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki/aspekty pracownicze, środowisko naturalne, uczciwe praktyki rynkowe, zagadnienia konsumenckie oraz zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej.

Najwięcej dobrych praktyk firm wiąże się z zaangażowaniem społecznym i rozwojem społeczności lokalnych. W tym obszarze Grupa Pelion zdobyła pięć wyróżnień: za współorganizację Dnia Godności, inicjatywę I Ty możesz zostać Św. Mikołajem, konkurs grantowy – Razem Możemy Więcej!, akcję Samotna mamo nie jesteś sama oraz za organizację imprezy Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Pelion został także wyróżniony w obszarze „środowisko” za projekt Eko Projekt Pelion. Pelion jest jedyną firmą z woj. łódzkiego, której praktyki są opisane w Raporcie, a dla przykładu w woj. mazowieckim zostały opisane aż 63 firmy.

Raport Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2012. Dobre Praktyki to doroczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, będąca podsumowaniem zaangażowania firm w Polsce w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu oraz przeglądem innych inicjatyw związanym z CSR w danym roku. Pierwszy Raport analizował rok 2002, a w 2010 roku opublikowano jego dziewiątą edycję.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najstarszą i największą organizacja pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób od 2000 r. Obecnie współpracuje z 43. Partnerami Strategicznymi, do których należą największe działające w kraju firmy.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas