Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1032.

Fundacja BGŻ dba o młodych rowerzystów

Fundacja BGŻ dba o młodych rowerzystów

Fundacja BGŻ dołączyła do grona partnerów wspierających Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Fundacja kontynuuje zaangażowanie społeczne Banku BGŻ, który od lat promuje rowerze bezpieczeństwo na drodze.

Od 2012 roku w szkołach gimnazjalnych Bank realizuje program rowerowy – „Jeżdżę z głową” skierowany do uczniów z mniejszych miejscowości, którzy chcieliby zaangażować się w zwiększenie bezpieczeństwa na drogach w swoich lokalnych środowiskach.

W pierwszej edycji programu udział wzięło ponad  160 nauczycieli szkół gimnazjalnych ze 100 miast. Z sukcesem naukę zakończyło 4500 uczniów, którzy wykazali się  znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, stając się Ekspertami Ruchu Drogowego w swoich miejscowościach. 90 kolejnych szkół przystąpiło w marcu   do II edycji programu.

- Jesteśmy dumni z zaproszenia do włączenia się w prace Stowarzyszenia dla Bezpieczeństwa Drogowego. Wiemy, że tylko łącząc siły, możemy liczyć na większą skuteczność naszych działań, a bezpieczeństwo w ruchu drogowym  to nasza wspólna odpowiedzialność. Parafrazując jednego z uczniów biorących udział w programie, liczymy na to, że dzięki takim koalicjom, zapanuje pokój na naszych drogach – powiedziała Małgorzata Zdzienicka, Grabarz, prezes Fundacji BGŻ.

Fundacja BGŻ powstała w 2006 roku. Podejmuje inicjatywy w obszarze edukacji i solidarności społecznej wynikające z odpowiedzialności Banku BGŻ jako instytucji zaufania publicznego na rzecz rozwoju lokalnych środowisk. Prowadzi autorskie programy edukacyjne o zasięgu ogólnopolskim (Jeżdżę z Głową), programy stypendialne (Klasa BGŻ, Agrotalenty BGŻ) a także stałą działalność grantodawczą na poziomie lokalnym. Zgodnie z mottem „Możesz na Mnie Polegać” realizuje w Banku BGŻ program wolontariatu pracowniczego.

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (Partnerstwo) jest inicjatywą non-profit na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, której członkami są przedstawiciele wszystkich trzech sektorów: biznesu i organizacji pozarządowych (stowarzyszenia i fundacje) oraz administracji rządowej. Partnerstwo powstało z inicjatywy i jest afiliowane przy Global Road Safety Partnership w Genewie, międzynarodowej organizacji pracującej na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, zrzeszającej biznes, organizacje pozarządowe i rząd. GRSP działa na rzecz trwałego ograniczenia liczby wypadków drogowych w krajach przechodzących proces transformacji.

Źródło: BGŻ

Ostatnio zmienianyczwartek, 28 marzec 2013 10:09
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas