Menu
A+ A A-

Dobiegli na metę warszawskiego maratonu Wyróżniony

Dobiegli na metę warszawskiego maratonu Fot. PKP Cargo

Wszyscy zawodnicy zespołu czołowego kolejowego przewoźnika towarowego, biorący udział w niedzielnym Orlen Warsaw Marathonie, z powodzeniem ukończyli swoje biegi.

Start w warszawskich zawodach jest kolejną imprezą biegową, w której regularnie biorą udział pracownicy PKP Cargo w ramach programu „Firma przyjazna bieganiu”. W warszawskim maratonie oraz towarzyszącym mu biegu zespołowym wystartowało łącznie 13 przedstawicieli spółki.

Wielomiesięczne przygotowania i treningi przyniosły oczekiwane efekty. Reprezentacja lidera kolejowych przewozów towarowych w Polsce oraz drugiego największego operatora w Unii Europejskiej osiągnęła zakładane wyniki. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety. Wśród startujących był miedzy innymi prezes zarządu PKP Cargo, Adam Purwin, oraz Wojciech Derda, dyrektor zarządzający w PKP Cargo, którzy pobiegli na dystansie 10 km. Wśród maratończyków z PKP Cargo najszybszy był Piotr Kocierz z czasem 3:14, za nim bieg ukończył Jarosław Sadek z czasem 3:32, a trzeci wśród pracowników PKP Cargo na mecie zameldował sie Piotr Sawczuk z czasem 3:55.

- Jestem dumny, że ukończyłem swój kolejny maraton. Bardziej jednak cieszy mnie fakt, że tylu pracowników naszej firmy zdecydowało sie wziąć udział w tym biegu. To niezwykłe, jak przygotowania do takiego biegu mogą zintegrować pracowników. Choć bieg odbył sie wczoraj, już teraz nie mogę się doczekać kolejnego maratonu, w którym wystartujemy – mówi Piotr Kocierz, pracownik Śląsko-Dąbrowskiego Zakładu PKP Cargo.

Niedzielny maraton to największa impreza biegowa w Polsce. Drużyna pracowników PKP Cargo nie po raz pierwszy brała udział w tego typu zawodach. Wszystko za sprawą programu „Firma przyjazna bieganiu”, który promuje podnoszenie sprawności fizycznej wśród pracowników firmy. W ramach projektu przynajmniej raz w roku uczestnicy programu biorą udział w wybranych wydarzeniach biegowych. Impreza taka jak ta w Warszawie, w której bierzemy udział jako drużyna PKP Cargo, świetnie obrazuje nasze nastawienie do tego typu inicjatyw. Wielomiesięczne treningi zwieńczone wspólnym startem dowodzą, że uruchomienie programu „Firma przyjazna bieganiu” było słuszna decyzja – mówi Joanna

Drozd, szefowa biura zarządzania zasobami ludzkimi w PKP Cargo. Bieganie jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, dlatego gratuluje całej drużynie, która wystartowała w Warszawie i jestem przekonana, że w kolejnych biegach, które planujemy, uczestników będzie jeszcze więcej – dodaje.

Program „Firma Przyjazna Bieganiu”, którego jednym z elementów był start w niedzielnym Warsaw Orlen Marathonie, wpisuje sie w nurt Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), realizowanej przez PKP Cargo od 2008 r. Działanie to zakłada tworzenie trwałych oraz pozytywnych relacji firmy ze społeczeństwem i otoczeniem biznesowym.

Artykuły powiązane

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas