Menu
A+ A A-

Wyłoniono Lubuskie Perły Biznesu

Wyłoniono Lubuskie Perły Biznesu Fot. pl.wikipedia

Wyłoniono Lubuskie Perły Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Konkurs zorganizowany przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Region Zielonogórski NSZZ Solidarność miał na celu promowanie przykładów najbardziej społecznie odpowiedzialnych firm lubuskich.

Odpowiedzialność ta polega na inwestowaniu w pracowników, budowaniu dobrych relacji biznesowych, stosowaniu rozwiązań proekologicznych, gotowości ponoszenia konsekwencji podejmowanych działań, także tych nieumyślnych, wyrządzających krzywdę interesariuszom i klientom – napisał portal www.gorzow.pl.

Ponoszeniu tej odpowiedzialności sprzyja kultura organizacyjna przedsiębiorstwa oparta na wspólnych wartościach, które wyznaczają normy jakościowe w prowadzeniu działalności gospodarczej. Udało się zebrać 29 firm, które zechciały poddać swoje odpowiedzialne praktyki weryfikacji Kapituły konkursowej. Wśród nich znalazło się: 9 firm mikro, 5 małych, 8 średnich i 7 dużych. Ich działalność badano w czterech obszarach:
1. lokalny rynek pracy,
2. środowisko naturalne,
3. zaangażowanie społeczne,
4. uczciwe praktyki rynkowe.
Laureatami tegorocznej V edycji konkursu są m.in. gorzowskie firmy:  P.U.H. Sanitex Jan i Elżbieta Zdrzałka w kategorii małe przedsiębiorstwo oraz Rhodia Polyamide sp. z o.o. w kategorii duże przedsiębiorstwo. Przy tej okazji warto przedstawić sylwetki laureatów, którzy w trudnych dla przedsiębiorczości czasach łączą działania nastawione na zysk z inwestowaniem w ludzi i środowisko przyrodnicze.

Sanitex świadczy usługi sanitarno-budowlane oraz prowadzi handel związany z urządzeniami i materiałami instalacji sanitarnych i budowlanych. Firma bierze udział w kampaniach społecznych promujących bezpieczne i godne warunki pracy, jak również dba o ochronę środowiska i minimalizację ubocznych skutków działalności. Pracownicy mogą liczyć na udział w wielu szkoleniach. Natomiast firma Rhodia Polyamide należąca do belgijskiego koncernu Solvay zajmuje się produkcją specjalistycznych materiałów poliamidowych na potrzeby światowego rynku motoryzacyjnego, elektrycznego i elektronicznego oraz artykułów konsumpcyjnych. W swojej działalności stosuje programy profilaktyki prozdrowotnej, bierze udział w europejskich i ogólnopolskich kampaniach bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy, stara się budować poczucie tożsamości pracowników z firmą.
Równocześnie informujemy, że przedsiębiorcy planujący działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu mogą sięgnąć po środki finansowe na ten cel.

Dotacje rozdzielane są przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu „Zwiększanie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CRS)” finansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Tel. kontaktowy: (22) 432 89 91 do 93. Anna-Katarzyna Plust, Biuro Obsługi Inwestora

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas