Menu
A+ A A-

Raport zrównoważonego rozwoju 2011/2012

Edyta Sadowska Edyta Sadowska Fot. ringieraxelspringer.pl

Najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju Ringier Axel Springer Polska obejmuje okres sprawozdawczy 2011/2012. Od 2010 r. sporządzamy raporty informujące prowadzeniu naszej działalności w sposób odpowiedzialny z ekonomicznego, ekologicznego i społecznego punktu widzenia i kontynuujemy nasze starania w tym zakresie – napisała Edyta Sadowska, prezes zarządu Ringier Axel Springer Polska na portalu ringieraxelspringer.pl. 

Portfolio Ringier Axel Springer Polska obejmuje takie znane marki multimedialne jak Fakt, Newsweek Polska, Forbes Polska, Przegląd Sportowy, Auto Świat, Komputer Świat. Jako jedna z wiodących spółek medialnych w Polsce opowiadamy się za niezależnym i krytycznym dziennikarstwem i podchodzimy krytycznie również w do swoich własnych praktyk biznesowych, wartości i etyki. 

Stosowanie wysokich standardów etycznych we wszystkich działaniach o charakterze wydawniczym i dziennikarskim stanowi sedno sposobu, w jaki rozumiemy działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nasz Kodeks Postępowania określa naszą tożsamość oraz stanowi obowiązujący zbiór zasad, którymi się kierujemy we wszystkich działaniach o charakterze wydawniczym i dziennikarskim, w kontaktach z partnerami biznesowymi, konkurencją oraz we wszelkich relacjach z pracownikami.

Nasza praca oparta jest na bliskim kontakcie z ludźmi. Nasi dziennikarze codziennie poruszają tematy, które są istotne dla polskiego społeczeństwa. Ze względu na to, że nie tylko pragniemy informować naszych czytelników, ale także robić coś pozytywnego dla społeczeństwa, rozpoczęliśmy szereg projektów i inicjatyw charytatywnych, do których należy np. Fundacja Faktu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością charytatywną opisaną w niniejszym raporcie.

Spółka Ringier Axel Springer Polska dąży do cyfryzacji swojej oferty. Rozwój mediów cyfrowych daje nowe możliwości, ale wiąże się również z nowymi wyzwaniami dla naszej branży. Jedną z głównych kwestii problematycznych jest ochrona praw autorskich w Internecie. Z tej właśnie przyczyny aktywnie uczestniczymy w wielu inicjatywach dotyczących ochrony własności intelektualnej, wolności prasy oraz standardów jakości w dziennikarstwie.

Niniejszy raport dotyczący zrównoważonego rozwoju obejmuje zagadnienia etyczne, społeczno-ekonomiczne oraz środowiskowe najważniejsze z punktu widzenia naszej działalności i naszych interesariuszy. Dziękuję za poświęcenie swojego czasu na zapoznanie się z owym raportem zapraszam do wysyłania uwag na temat roportu z 2013 r. pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Edyta Sadowska, prezes zarządu Ringier Axel Springer Polska

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas