Menu
A+ A A-

Paczki dla potrzebujących od supermarketów

Paczki dla potrzebujących od supermarketów www.sxc.hu

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia jedna z wiodących sieci supermarketów przekazała 250 paczek świątecznych podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, Inwalidom i Emerytom Branży Transportowej.

Dzięki Carrefour dzieci z rodzin pozostających pod opieką Fundacji otrzymały świąteczne łakocie. W przygotowanych dla podopiecznych Fundacji paczkach znalazły się, między innymi, ciasta, wyroby czekoladowe, wafelki i batoniki. W przygotowanie paczek zaangażowali się pracownicy hipermarketu Carrefour Wileńska w warszawie. Paczki otrzymają też podopieczni Świetlicy Środowiskowo – Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” w Piastowie oraz podopieczni Zakładu Linii Kolejowych PKP w Siedlcach.

- W Polsce Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, czas dzielenia się tym, co mamy i pomagania innym ludziom. Carrefour od lat angażuje się w różne okołoświąteczne inicjatywy. W tym roku postanowiliśmy pomóc tym, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. Wspomagając Fundację Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, Inwalidom i Emerytom Branży Transportowej mamy pewność, ze nasza pomoc trafia do najbardziej potrzebujących – powiedział Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska.

Fundacja zajmuje się zmniejszaniem biedy wśród trzech grup społecznych: transportowców, drogowców oraz kolejarzy. Fundacja prowadzi działania na rzecz osób niepełnosprawnych, osób w wieku emerytalnym oraz rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, wspierając je w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych. Ponadto Fundacja działa na rzecz wyrównywania szans społecznych oraz ochrony i promocji zdrowia.

Carrefour Polska od lat angażuje się w wartościowe inicjatywy społeczne wspierając lokalne społeczności. CSR w Carrefour Polska jest postrzegany kompleksowo, a realizowane inicjatywy kierowane są do różnych grup interesariuszy – pracowników, klientów, partnerów biznesowych, dostawców i społeczności lokalnych. Do tej pory, w ramach realizacji projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności, Carrefour Polska współpracował z takimi organizacjami społecznymi jak Caritas Polska, Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych PION, Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON”, czy Federacja Polskich Banków Żywności.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas