Menu
A+ A A-

E-faktura elementem CSR

E-faktura elementem CSR www.sxc.hu

Przedsiębiorstwa, które decydują się na wdrożenie idei społecznej odpowiedzialności w swojej działalności, wprowadzają odpowiednie rozwiązania umożliwiające realizację tego celu. Jednym z nich jest system fakturowania elektronicznego.

Odpowiedzią biznesu na wyzwania stawiane przez zrównoważony rozwój jest społeczna odpowiedzialność biznesu (z ang. Corporate Social Responsibility, w skr. CSR) – napisał portal inwestycje.pl. Jest to idea, zgodnie z którą przedsiębiorstwa są odpowiedzialne za swój wpływ na środowisko: przyrodę, rynek, miejsce pracy i szeroko pojęte społeczeństwo. Według raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2012” opracowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu coraz więcej polskich firm świadomych jest tego, jak ważny jest ich wkład w stabilny rozwój gospodarczo-społeczny i funkcjonowanie w zrównoważonej gospodarce za 20, 30, 40 lat.
Pojęcie odpowiedzialny biznes kojarzy się zwykle z działalnością charytatywną czy sponsoringiem, tymczasem zakres działań realizujących tę ideę jest znacznie szerszy. Przedsiębiorstwa szukają narzędzi i rozwiązań, które umożliwią im wdrażanie koncepcji biznesu odpowiedzialnego społecznie w każdym obszarze swojej działalności. Wprowadzają m.in. innowacyjne ulepszenia, które pozwalają na stworzenie optymalnych warunków pracy swoim pracownikom i zapewnienie jak najwyższej jakości swoich produktów. Dbają o wiarygodność i rzetelność w partnerstwie biznesowym i angażują się w życie lokalnej społeczności. W ramach efektywnych działań na rzecz ochrony zasobów naturalnych wdrażają rozwiązania proekologiczne, których celem jest minimalizacja zanieczyszczeń, hałasu, poboru wody, papieru, zużycia paliwa czy energii elektrycznej, nie tylko do procesu produkcyjnego, ale też innych obszarów funkcjonowania (jak np. biuro). Jednym z nich jest system fakturowania elektronicznego.
– Wprowadzenie systemu elektronicznego generowania i wysyłania e-faktur przynosi wiele korzyści przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się realizować założenia odpowiedzialnego biznesu. Faktury elektroniczne generuje się prosto, szybko i bez zużycia papieru. Nasi klienci biznesowi mogą dokonać wyboru między fakturą elektroniczną a papierową. Tym samym dajemy im możliwość realnego wpływu na ochronę środowiska i wpisanie się w idee CSR – mówi Ewa Kołodziej, Product Manager w Obszarze Biznesowym Korespondencja Masowa Unizeto Technologies.
Wdrożenie systemu fakturowania elektronicznego może odbyć się w dowolnym okresie istnienia przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, czy ma już ono wypracowaną odpowiednią pozycję na rynku i zgromadziło na tyle duży budżet, że zaangażowanie się w działania CSR-owe nie będą obciążeniem, czy dopiero rozpoczyna działalność i od początku chce działać odpowiedzialnie. Oczywiście im szybciej firma uświadomi sobie, jak wiele od niej zależy, jeśli chodzi o środowisko i gospodarkę, tym lepiej.
Unizeto Technologies SA

 

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas